23.2.2024
Redakce

Dynamo vítězí i ve čtvrtém derby sezony! Prodloužení rozhodl dvougólový Lukáš Sedlák

Pardubičtí hokejisté porazili v utkání 48. kola Tipsport extraligy Hradec Králové 3:2 v prodloužení. Mountfield v Pardubicích jako první skóroval, na začátku třetí třetiny srovnal Lukáš Sedlák. Hradec se do vedení vrátil, ale Dynamo znovu odpovědělo gólem Richarda Pánika. Zápas nakonec rozhodlo až prodloužení, ve kterém se prosadil podruhé v zápase Lukáš Sedlák a zařídil svému týmu druhý bod. Dynamo vítězí popáté v řadě!

Tipsport extraliga, 48. kolo, pátek 23.2.2024, Pardubice, enteria arena

Mountfield HK

3:2p
0:1, 0:0, 2:1 – 1:0
Branky a nahrávky: 40:17 Sedlák (Hyka; 5/5), 56:35 Pánik (Paulovič, Košťálek; 5/4), 61:42 Sedlák (Hyka, Hájek; 3/3) – 08:58 Klima (Jergl, Ouellet-Blain; 5/5), 46:18 Okuliar (Estephan, Ouellet-Blain; 4/2). Rozhodčí: Jeřábek, Květoň – Šimánek, Zíka. Diváci: 10194. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Střely na branku: 31:28 (9:14, 12:5, 8:9). Zblokované střely: 28:14. Hity: 10:2. Vhazování: 39:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, Kolář – Pánik, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, A. Musil, Paulovič – Mandát, Poulíček, Vondráček.
Mountfield HK: Pařík – Freibergs, Ouellet-Blain, Pavelka, Pláněk, Kalina, McCormack – Perret, Tamáši, Šťastný – Okuliar, Klima, Jergl – Pilař, Lalancette, Estephan – Jasper, Miškář, Eberle – Pavlík.

Dynamo vyhrálo i čtvrté derby v sezoně. Vůbec poprvé dokázalo svého rivala porazit ve všech zápasech v rámci jedné sezony!

Lukáš Sedlák srovnal na začátku třetí třetiny na 1:1 a znovu tak prodloužil šňůru zápasů, ve kterých bodoval! Momentálně získal kanadský bod už popatnácté v řadě.

Další góly ve třetí třetině padaly v přesilových hrách. Mountfield se vrátil do vedení ve výhodě 5 na 3, Richard Pánik svým třetím gólem v dresu Dynama vyrovnával v klasické přesilovce.

Derby poprvé v sezoně neskončilo po 60 minutách. Prodloužení svým druhým gólem rozhodl po krásné přihrávce Tomáše Hyky trefou do prázdné branky kapitán Lukáš Sedlák!

Také čtvrté derby v sezoně bylo vyhrocené. Diváci ve třetí třetině viděli několik potyček, David Musil pak v pěstním souboji složil Jordana Perreta!

I druhé domácí derby v sezoně sledovala vyprodaná enteria arena.

Marek Zadina (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice): Byl to skvělý zápas, hrozně těžký. Měli jsme v nohách středeční zápas s Energií, který pro nás nebyl jednoduchý a to vítězství se rodilo těžko. V první třetině nám chyběl pohyb, soupeř nás přebrusloval. Čekal jsem to, že to takto vyplyne, soupeř měl poslední zápas v neděli a věděli jsme, že na nás vletí. Myslím si, že od druhé třetiny jsme se dostávali do hry, začali jsme Hradec přebruslovat, byli jsme silní na forčeku. Emoce na obou stranách, nikdo nechtěl dát kůži zadarmo a to k tomu derby patří, stejně jako skvělí diváci. Výborná třetí třetina z naší strany. I když jsme prohrávali 2:1, tak jsme věřili, že můžeme zápas otočit. Chtěl bych ohromně poděkovat hráčům do kabiny, tento zápas nás může posunout zase dál.