04.12.2010

Útočník Jan Kolář má jasno: Musíme rvát body, co to jde

PARDUBICE — Na třetí místo v našlapané tabulce vystoupali hokejisté HC Eaton Pardubice. Ti ve čtvrteční předehrávce 27. kola Tipsport extraligy porazili doma pražskou Spartu 4:1 a na bronzové pozici v průběžném hodnocení vydrželi i po pátečních zápasech.

Druhé třetiny v podání hokejistů HC Eaton Pardubice
24. kolo: HC Eaton Pardubice – HC Vagnerplast Kladno 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
25. kolo: PSG Zlín – HC Eaton Pardubice 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)
26. kolo: BK Mladá Boleslav – HC Eaton Pardubice 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
27. kolo: HC Eaton Pardubice – HC Sparta Praha 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Celkem poslední čtyři vítězné zápasy v řadě 17:8 (5:5, 9:0, 3:3)

Pardubice porazili Spartu Praha zejména zlepšeným výkonem ve druhé třetině, kterou vyhráli 2:0. Po té první byl stav vyrovnaný…

„Oni jsou v situaci, že čekají, že se proberou. To se může stát v každém utkání. My věděli, že jim tam mohou spadnout dvě tři akce a pak se zblázní. Pak se dostanu do pohody, která jim chybí. To jsme nechtěli dopustit,“ prohlásil útočník Jan Kolář.

Na první branku Eatonu dokázal celek z hlavního města odpovědět, na další trefy už ne. „Po aktivním začátku jsme byli lepší, dali nějaké gól. Oni se dostali dolů, tohle je svazuje, mají to v hlavách. Pak už neměli morální sílu na obrat,“ konstatoval šikovný forvard.

Východočechům se v poslední době extrémně daří druhé třetiny. Ve vítězné sérii čtyř utkání mají sérii druhých dvacetiminutovek 9:0. „Je možné, že trošku se po první třetině lépe orientujeme a lépe zareagujeme na soupeře. Nějak jsem to nekoumal, je možné, že se pak zlepšíme a proto vyhrajeme druhou třetinu,“ zamyslel se.

Proti Spartě se mi hraje dobře

Pardubice porazily Spartu doma podeváté v řadě. Naposledy s ní prohrály ve druhém utkání finále v sezoně 2006/2007. Eaton tak překonal dosavadní rekordní bilanci z let 1972 až 1976. „Toto nesleduji, ale je pravda, že se mi proti nim doma hraje dobře. Asi to není tak super bránící tým. Někdy můžeme mít problémy s urputnou obranou a tu oni nemají,“ poznamenal Jan Kolář.

Čtyři zápasy – dvanáct bodů. Tenhle počin vystřelil pardubické hokejisty do elitní čtyřky v tabulce. „My měli série i předtím, ale pak nám nevyšly nějaké zápasy. Poslední dobou dost bodujeme, jen tak dál!“ přál si pardubický útočník.

Vítězná série přišla s nástupem nového asistenta trenéra Pavla Hynka. Podle Jana Koláře je jeho příchod přínosem pro celý tým. „Trošku to ulevuje panu Jandačovi ve vedení utkání. Jeden posílá útočníky, druhý beky. Pak se může soustředit více na taktiku. Pro trenéra to je dobré v tom, že to má s kým konzultovat než když je sám. Nějak jsem ale neviděl, že by byl nějaký problém,“ prohlásil Jan Kolář.

„Na tréninku je to stále stejné. Nevím, jak přesně si rozdělují kompetence. Jednou kreslí ten, podruhé onen. To bývalo i předtím,“ doplnil pardubický útočník, který v devatenácti odehraných utkáních nasbíral velmi pěkných sedmnáct kanadských bodů.

Nahoru se tabulkou postupuje těžko

Další může přidat v nedělním utkání na ledě druhého Třince. Pokud by se Eatonu povedlo ve Werk aréně zvítězit v základní hrací době, tak by Slezany vystřídal na stříbrné pozici. Poslední vzájemný zápas dopadl 9:2 pro Pardubice. Východočeši dokázali porazit Třinec v posledních šesti zápasech v řadě.

„Bezstarostný zápas není žádný. My se tenkrát trápili doma v zakončení, najednou to prasklo a dali devět branek. Třinec hrál skvěle, ale nám tam spadlo všechno, na co jsme sáhli. Takový zápas pak nemůže být každý. Třinec hraje výborně, musíme se soustředit na hru dozadu. Nenapadá nám tam všechno,“ řekl Jan Kolář.

Hokejisté Pardubic si mohou v neděli upevnit své postavení v elitní šestce, která se po dvaapadesáti kolech může radovat z přímého postupu do play off. „Člověk nesmí moc spekulovat, do konce základní části zbývá moc času. Teď musíme rvát body, co to jde,“ uvedl útočník HC Eaton Pardubice.

„Na taktizování není čas. I kdybychom byli ve čtyřce, tak se musí zápasy dělat. Nahoru se tabulkou postupuje těžko, ale dolů spadne natotata. Ztratí formu, pár zápasů prohraje a propadne se dolů. Nemůžeme se uspokojovat, ale jet a bojovat dál!“ vyhlásil Jan Kolář závěrem.