10.10.2010
(HoH)

Návrat po zranění nevyšel. Jana Koláře porážka se Slavií zklamala

PARDUBICE — Poprvé po ošklivém zranění se vrátil do sestavy HC Eaton Pardubice a byl vidět. Od druhé třetiny utkání se Slavií Praha nastoupil se svými parťáky Janem Starým a Petrem Koukalem. Sice se celá trojka dostávala do šancí, otočit zápas s rivalem se nepovedlo. „Jsem zklamaný, protože jsme dvě třetiny hráli dobře, ale nemáme ani bod,“ poznamenal Jan Kolář.

Od druhé třetiny se zařadil ke svým – trenér Josef Jandač reagoval na nepříjemný vývoj zápasu a opět postavil letku Jan Kolář – Petr Koukal – Jan Starý. Všichni tři se dostávali do šancí, byli nejnebezpečnější.

„Poprvé jsem byl po dlouhé době aspoň na střídačce a první třetinu jsem nehrál vůbec. Ani jsem nedoufal, že dostanu šanci. A najednou jsem šel rovnou do první lajny. Bylo to pro mě trošku nečekané,“ přiznal útočník HC Eaton Pardubice.

Naskočit do první lajny na začátku druhé třetiny bylo velmi náročný. Prvních několik střídání se dravý forvard hlídal, aby se nezavařil. „Měl jsem jazyk na vestě po pár tempech. Pak jsem to ale postupně rozdýchával,“ pokračoval Jan Kolář.

„Věřil jsem si, že to v pohodě zvládnu. Neměl jsem ale za sebou žádný ostrý test, takže jsem nevěděl, co od toho mám čekat. Bylo to o tom to rozdýchat, plíce na začátku nefungovaly naplno, ale pak se to rozjelo,“ tvrdil po skončení zápasu.

Lajna K–K–S tropila v obraně soupeře velikou neplechu. Jan Starý dokonce ve hře šest na čtyři dokázal v závěru snížit na 2:3, k vyrovnání se Pardubice přes veliký tlak nedostaly. „Měli jsme spoustu šancí, konkrétně já. Proto jsme to prohráli,“ konstatoval.

„Měl jsem tři ložené šance, to měly být góly. Aspoň, že tam něco spadlo v přesilovkách,“ připomněl dvě využité početní výhody. Eaton se ve hře proti oslabenému soupeři prosadil poprvé v této sezoně. „Měli jsme v hlavách tuto špatnou bilanci. Tak snad alespoň v tomhle jsme se odrazili.“

To se ukáže v dalších zápasech stejně jako fakt, jestli si svým dravým výkonem řekl o místo ve formaci s Petrem Koukalem a Janem Starým. „My doteď neměli spolu jediný trénink. Takže jsme si řekli, že budeme hrát podobně jako ty dva roky, co jsme spolu. Hrálo se mi s nimi dobře. Jako kdybychom spolu naposledy nastoupili předevčírem. Jestli budeme takhle hrát dál, to se teprve uvidí,“ dodal útočník HC Eaton Pardubice.