16.08.2012

European Trophy začíná. Pardubice ji odstartují finskou misí

PARDUBICE — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice vstupují do dalšího ročníku European Trophy. V tom loňském postoupili na závěrečný turnaj Red Bulls Salute, který dokončili nejlépe ze všech českých týmů. I letos touží Východočeši v tomto prestižním klání uspět.

Cesta do Finska

Ranní sraz po sedmé hodině, autobusem do Prahy a letadlem do Helsinek. Z finského hlavního města pak po dálnici do Tampere. Takový je čtvrteční itinerář hokejistů HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

V pátek hrají Východočeši proti týmu Tappara Tampere, o dva dny později je čeká TPS Turku. Ve Finsku se Pardubice nemohou spolehnout na Jana Koláře, který dobírá antibiotika a Martina Barteka, jenž je dlouhodobě zraněn.

Naopak k dispozici trenérům je útočník Radovan Somík, jenž chyběl v prvních dvou přípravných zápasech v pardubické sestavě. „Ve Finsku už bude hrát,“ jasně vyhlásil trenér HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Pavel Hynek.

Ten je rád, že Pardubice mohou navázat na své loňské působení v European Trophy a jsou mezi dvaatřiceti vyvolenými kluby. „Účast bereme jako reprezentaci českého hokeje, nejen pardubického. Od zápasů European Trophy očekávám kvalitní přípravu pro sezonu stejně jako v loňském roce,“ prohlásil kouč pardubických hokejistů.

European Trophy? Velká výzva!

Pardubice po finském dvojboji přivítají doma Brynäs a Djurgården. Po dvojutkání s Libercem je v sezoně čeká Bern a Fribourg. „Nechci shazovat úroveň českým týmů, ale soupeři z Finska a Švédska vás i v těchto zápasech donutí hrát naplno. Je to velká škola hlavně pro mladé hráče,“ spokojeně konstatoval Pavel Hynek.

S jeho slovy souhlasí i kapitán HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Aleš Píša: „Pro nás je European Trophy velkou výzvou. Pokusíme se zopakovat výsledky z loňského roku. Všechny týmy, které startují v této soutěži, jsou na vysoké úrovni.“

Pro pardubický hokejový klub je účast na European Trophy velmi cenná „Kdybych bral účast v European Trophy čistě finančně, tak je pro nás ztrátová. To ale není jediné hledisko, my bereme účast jako prestižní záležitost a investici do budoucna,“ řekl generální manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Ondřej Šebek.

„Ztráta je v řádech statisíců. V případě postupu do vyřazovací části jsou však zajímavé prémie,“ doplnil s tím, že vítěz celého letošního klání se může těšit na prémii padesát tisíc eur.