15.01.2013

Bylo to takové bezzubé, smutnil David Pospíšil

PARDUBICE — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice sehráli nepovedené utkání s Libercem. Východočeši mu poprvé v sezoně podlehli 1:3, Severočechy nasměrovala za výhrou výborně sehraná první třetina. Pardubičtí nedokázali dvoubrankové manko smáznout.

„Šance tam určitě byly, ale první třetina hodně ovlivnila vývoj zápasu. Liberci jsme nabídli dvě tři možnosti skórovat a on toho využil,“ řekl po skončení utkání asistent trenéra HC ČSOB Pojišťovna Pardubice David Pospíšil.

„Do zápasu jsme vstoupili ospale, přestože jsme si v kabině říkali, že budeme agresivní a udávat tempo utkání. Liberec lépe bruslil a to rozhodlo, jak vypadala hra. Podařilo se nám vrátit do zápasu zvýšenou aktivitou ve druhé třetině, ale bylo to takové bezzubé, měli jsme jedno střídání, pak pauza a pak zase. Přelévalo se to ve vlnách, celkově to byl malý tlak na to, abychom libereckou obranu překonali a vyrovnali na 2:2,“ pokračoval pardubický kouč.

„Ve třetí třetině to byly závody o čas plus jsme doufali, zda se na naši stranu přikloní štěstí, to se nestalo. Liberec hrál hodně u brány, nám puky neprocházely tak, jak bychom potřbeovali. Nenahodili jsme šikovně puk od modré, aby se odrazil a byli jsme první. Marek Schwarz podal velmi dobrý výkon, stejně jako Vladislav Koutský. Nebýt jeho, mohlo to být 0:3 nebo 0:4. On nás udržel po celých šedesát minut v utkání,“ hodnotil zápas David Pospíšil.

Měli jsme hrát jednodušeji a dávat puky za obranu

Pardubickým hokejistům to, jak se říká, nejezdilo. „Ráno jsem se díval na rozbruslení, tak jsem si říkal: ‚jo, je tam jiskra a šťáva‘, jenže pak přišlo prvních dvacet minut a není to tam. Jako kdybychom se báli domácího zápasu s Libercem, který jsme potřebovali porazit. Najednou nohy nešly. Pro kluky to není jednoduché, balancujeme na hraně předkola play off a každý to má v hlavě, což se může projevit třeba na pohybu. Nemůžeme si dovolit dát někomu náskok dvou gólů, nejsme v takové pohodě, abychom takové manko stáhli a otočili,“ konstatoval pardubický trenér.

Hlavně v poslední třetině předvedl Liberec perfektní hru směrem dozadu. Nikam se bezhlavě netlačil, těsné vedení nakonec uhájil. „Liberec dobře bruslil, neustále jsme jezdili do plné obrany. Vedení mu umožňovalo hrát ve čtyřech dozadu a čekat na brejky. Měli jsme asi častěji hrát jednodušeji a dávat puky za obranu… Občas se to povedlo, byly z toho dobré momenty jako třeba lajna Nosek – Semorád – Zohorna ukazovala tento recept. Bylo toho málo, Liberec je kvalitním týmem a utkání si pohlídal, i když jsme měli v závěru na oko tlak,“ řekl David Pospíšil.

Trenéři domácího celku si vzali dvě minuty před koncem třetí třetiny oddechový čas. Východočeši vyhráli buly, zavezli kotouč do pásma, ale v něm se neprosadili. „Time out jsme využili k pokynům hráčům, co měli jít na rozhodující fázi při buly v útočném pásmu. Tohle bylo v pořádku, ale v power play jsme nedokázali dát puk, který by prošel k bráně a procpat ho tam. Nevytvořili jsme zmatek v brankovišti, hráli jsme zbytečně přihrávky nahoru místo do brány a to rozhodlo o tom, že jsme se k ničemu moc nedostali,“ ohlédl se za posledními vteřinami utkání s Libercem.

Šrámy přibyly i po utkání s Libercem

Pardubickým hokejistům se dohrávka 23. kola Tipsport extraligy vůbec nepovedla. Do ní nemohli z legislativních důvodů nastoupit obránci Petr Mocek a Jiří Marušák, Východočechům pomohl z Olomouce povolaný Robin Staněk. Další hráči chyběli z důvodu nemoci.

„Uvidíme zítra, jak na tom budeme. Nějaké šrámy máme i z dnešního utkání, zítra se sejdeme a uvidíme, kdo na tom jak je. Na marodce jsou Dušan Salfický a Radovan Somík s chřipkami, nedokážu nyní říci, zda bude někdo moci vzít zítra brusle a makat,“ doplnil David Pospíšil.