30.9.2007
Michal Prager, Jan Hrabal

Zpackaná druhá třetina. Moeller si veze ze Sazka Areny debakl

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE! Výrazným vítězstvím domácího týmu skončilo utkání 7. kola O2 extraligy mezi pražskou Slavií a Moellerem Pardubice. O výsledku rozhodla druhá třetina, kterou domácí hokejisté vyhráli 4:0. Do zápasu vstoupili lépe slávisté, neutekla ani půlminuta a Alexandra Hyláka překonal David Hruška. Pardubice ale rychle odpověděly Tomášem Blažkem. Pražany ale zpět poslal do vedení Tomáš Micka, aby Petr Sýkora v 19. minutě vyrovnal. V prostředním dějství ale domácí střelecky předčili svého soupeře – utekli na 6:2. Na počátku třetí dvacetiminutovky Petr Sýkora snížil, ale poslední slovo měli slávisté.

O2 extraliga, 7. kolo, neděle 30.9.2007, Sazka Arena

Slavia Praha

7:3
2:2, 4:0, 1:1
Branky a nahrávky: 0:27 Hruška, 10:47 Micka (Rataj), 26:06 Žižka (Hlavačka), 27:55 Beránek (Tomica), 36:07 Bednář (Červenka), 36:55 Micka (Rataj), 55:28 Červenka (Bednář) – 3:09 Blažek, 18:10 Sýkora, 43:23 Sýkora. Rozhodčí: Minář – Kis, Padevět. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:0. Diváci: 7068. Střely na branku: 45:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 6:2, 6:3, 7:3.
Slavia Praha: Svoboda – Žižka, Kadlec, Vašíček, Drtina, Sloboda, Hlavačka, Kolařík, Němeček – Hruška, Beránek, Tomica – Micka, Rataj, Sup – Vondrka, Červenka, Bednář – Duda, Růžička, Doležal. Trenéři: Vladimír Růžička a Jiří Kalous.
Dynamo Pardubice: Hylák (27:55 Koutský) – Píša, Richter, Snopek, Havíř, Posmyk, Linhart – Sýkora, Blažek, Hlinka – Andrašovský, Pivko, Somík – Tvrdík, Pucher, Ondřej – Klejna, Rákos, Zohorna. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

On line přenos Zápis o utkání Referát ČTK

Slavia dvakrát vedla, Pardubice zvládly vždy vyrovnat

Slavia do utkání nastoupila bleskově. Hned po 27 sekundách využil zmatku před hostujícím gólmanem David Hruška a o Hylákův beton poslal puk do sítě – 1:0!

Hosté však nechtěli dát svou kůži lacino a brzy se jim podařilo po průniku vyrovnat. Tomáš Blažek projel až před Adama Svobodu a záhadně prostrčil puk až za brankovou čáru. Hlavní rozhodčí se musel jít poradit ještě s videorozhodčím, jelikož došlo k vychýlení branky ze základního postavení. Sudí u videa ovšem gól k radosti zhruba poloviny Sazka Areny uznal – 1:1!

Nadále se hrál svižný hokej s mnoha šancemi na obou stranách. Pardubičtí se drali za každým pukem a bylo na nich vidět, že po mnoha nezdarech dnes touží po bodovém zisku. Velkou šanci měl na druhé straně Michal Sup, kterého vyslal do šance Igor Rataj. Síť se mu po svém průniku rozvlnit podařilo, ovšem pouze boční.

Po první polovině třetiny se na trestnou lavici musel jít podívat hostují Libor Pivko za hákování. Toto potrestala Slavia již po půl minutě, když Rataj na modré poslal puk Mickovi a ten nekompromisně propálil Hyláka – 2:1.

Poté se naskytla dvakrát po sobě výhoda přesilovky i Moelleru, leč Slavia se bez problémů ubránila. Vyrovnání hostům nabídli domácí sami. Chybu v rozehrávce vystihl Petr Sýkora a tvrdou ranou nedal Svobodovi šanci – 2:2!

Několik vteřin před koncem si ještě domácí vytvořili několik šancí při vyloučení hostujícího Sýkory, ale stav se již do konce nezměnil.

Třetina hrůzy, Moeller inkasoval čtyři branky

Na začátku druhé dvacetiminutovky Pardubice vcelku bez potíží přežili oslabení. V dalších minutách to byly právě ony, kdo diktoval tempo hry a více se tlačil do zakončení. Adam Svoboda byl v té době ve velké permanenci a několika výtečnými zákroky držel nerozhodný stav a pomohla k tomu výraznou měrou i štěstěna.

Po šesti minutách hry druhého dějství se zrodila nejkrásnější akce zápasu. Tomáš Žižka vybojoval za vlastní brankou kotouč, nabral rychlost, projel až do útočné třetiny, natlačil se přes Martina Richtera před gólmana a byť byl hákovaný, protlačil puk mezi nohami brankáře – 3:2!

Tento gól posadil domácí na koně a bylo jich najednou plné hřiště. Po krásné akci padl i další gól. Na útočné modré vysunul Marka Tomicu Beránek a ujížděl s ním v tandemu na branku. Tomica mu v pravou chvíli puk vrátil a kapitán pěknou ránou do pravého horního rohu zvýšil na 4:2!

Pardubičtí poté vystřídali gólmany, mezi tři tyče se postavil Vladislav Koutský. Třicátá sedmá minuta měla na svědomí další dva slepené góly. Nejprve Červenka chytře poslal zadovkou puk volnému Jaroslavu Bednářovi, jenž střelou do protipohybu překonal nového gólmana – 5:2!

Po necelých padesáti sekundách se ke střele od mantinelu dostal opět Tomáš Micka a zaskočil Koutského – 6:2!

V poslední minutě druhého dějství se do samostatného úniku po návratu z trestné lavice dostal obránce Pavel Kolařík. Gólmanovi udělal skvělou kličku, ale v rozhodujícím momentu promáchl střelu a rozvířil pouze kusy ledu před brankovištěm.

Třetí dějství se dohrávalo z povinnosti

Třetí třetinu začala Slavia s úmyslem v pohodě dovézt utkání ke zdárnému konci. To se jí vedlo pouze tři a půl minuty, kdy se do sóla dostal Petr Sýkora. Adam Svoboda kotouč sice lapil, ale ten se mu prosmýkl a pomalu zapadl až za pravou tyčku, čímž se zápas přece jen zdramatizoval – 6:3.

Nápor hostů zabrzdilo smolné vyloučení obránce Jana Snopka, jenž při snaze vyhodit puk před dotírajícím Doležalem trefil síť nad plexisklem, což bylo posouzeno jako zdržování hry.

Poté přišla i vyloučení slávistů, ale defenzíva a brankář Svoboda již další zdramatizování nedopustili. Posledních několik minut se dohrávalo již v exhibičním tempu, kdy šance střídala šanci. Sešívaní ještě dosáhli uklidňující branky, když Jaroslav Bednář včasnou přihrávkou našel Romana Červenku, který již zasouval do prázdné brány – 7:3!

Oba kotle pak závěr zápasu skandováním vyvolávaly své týmy a rozjížděly mexické vlny. Slavia dále udržela neporazitelnost na domácím ledě a Pardubice dál tápají, i když herně nepropadly. Zklamaní odjeli fanoušci HC Moeller Pardubice nejen z výsledku, ale i z toho, že oproti původním plánům nemohli změřit síly se svými slávistickými kolegy v netradičních soutěžích.

Vladimír Růžička (HC Slavia Praha): „První třetina byla hodně vyrovnaná a zápas se tak vyvíjel podle očekávání. Myslím si, že ve druhé jsme měli štěstí. Podařilo se nám dát čtyři branky a prakticky zápas rozhodnout a zlomit. Ve třetí třetině jsme chtěli být pořád aktivní, ale už se to jen dohrávalo.“

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Dnes jsme si vybrali hodně špatný den, hlavně v obranné činnosti. Vůbec jsme nebyli disciplinovaní, ukáznění a nehráli to, co jsme si řekli. Podařilo se nám to snad jen deset minut v první třetině, proto Slavia zaslouženě vyhrála.“