17.1.2018
Adam Nejedlý

Starší dorostenci vedli 5:2, nakonec na Slavii prohráli v nastavení

PRAHA — Nadějně rozehraný zápas nedokázali starší dorostenci dotáhnout do vítězného konce, pardubičtí mladíci vedli sedm minut před koncem základní hrací doby v Edenu o tři branky, nakonec získali pouze bod za prohru v prodloužení.

NOEN extraliga staršího dorostu, 35. kolo, středa 17.1.2018, Zimní stadion Eden

Slavia Praha

6:5p
1:0, 1:3, 3:2 – 1:0
Branky a nahrávky: 17:35 Všetečka (Brož), 33:45 Všetečka (Klapka), 53:07 Brož (Štibingr, Všetečka), 56:29 Hradil (Klapka, Štibingr), 59:23 Klapka (Štibingr), 64:52 Brož (Štibingr) – 26:13 Bucek (Kostka, Chára), 35:22 Kostka (Antoníček, Bucek), 38:08 Antoníček (Kostka, Dubovči), 41:21 Bucek (Kostka, Rouha), 46:41 Trejbal z trestného střílení. Rozhodčí: Demuth – Svoboda, Svobodová. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:2. Diváci: 41. Střely na branku: 30:32.
Slavia Praha: Málek (46:41 Pánek) – Fiala, Mareček, Štibingr, Zderadička, Macek, Antoš, Srdínko – Brož, Kižlin, Všetečka, Havrda, Hradil, Hasil, Vlček, Vaniš, Petrák, Klapka.
Dynamo Pardubice: Vlk – Dubovči, Hrádek, Oliva, Leder, Pejzl, Škorec, Blažej – Šír, Zeman, Rozlílek, Antoníček, Trejbal, Kostka, Chára, Tobiáš, Bucek, Koffer, Rouha.

První třetina zápasu příliš vzrušení hrstce přítomných diváků nepřinesla. Oba týmy začaly opatrnou hrou ve snaze neudělat chybu, která by darovala soupeři vedení. První velké šance utkání jsme se dočkali až v osmnácté minutě a hned se sešívaní mladíci mohli radovat ze vstřelené branky. Brožovu přihrávku přetavil pohotovou střelou ve vedoucí gól Robin Všetečka.

Prostřední perioda přinesla o poznání zajímavější podívanou. V minutě dvacáté šesté srovnal skóre pardubický Jiří Bucek, vedení Slavii vrátil po návratu z trestné lavice parádní bekhendovou kličkou agilní Robin Všetečka. Dynamo však postupem času přebíralo iniciativu a prověřovalo Málka ve slávistickém brankovišti čím dál tím častěji. Tlaku Pardubic sešívaní dlouho odolávali, ale ve třicáté šesté minutě dorazil volný kotouč za domácího strážce svatyně Martin kostka. Východočeši navíc nedlouho poté přidali i další branku, kombinaci hostů zakončil ranou do odkryté části klece Petr Antoníček.

Slávisté byli ve třetí třetině odhodláni zvrátit nepříznivě se vyvíjející stav, Pardubičtí ale nedlouho po úvodní buly zvýšili své vedení na dvoubrankový rozdíl. Málka překonal prudkým projektilem Jiří Bucek. Dynamo však s kanonádou ještě nekončilo, po faulu Macka na unikajícího Michala Trejbala bylo nařízeno trestné střílení, které hostující útočník prudkou ranou nad lapačku domácího maskovaného muže proměnil. Málka v bíločervené svatyni vystřídal Pánek, zápas se zdál být téměř rozhodnutý.

Naděje domácích ovšem nepohasla, draví slávisté se bili o návrat do zápasu do posledního dechu. V minutě padesáté čtvrté vsítil třetí gól Slavie prudkou ranou z mezikruží Jaroslav Brož, na rozdíl jedné branky pak po obrovském tlaku Pražanů snížil střelou do odkryté klece Damien Hradil. V euforii hrající sešívaní odvolali gólmana a hnali se za vyrovnáním. Hostující Bucek v infarktovém závěru trefil přes půl kluziště pouze vnější oblouk prázdné domácí klece, z následné akce pak vsítil vyrovnávací branku slávistický Adam Klapka.

Pětiminutové prodloužení již opanovali bíločervení, Pánek napřed zázračně vychytal pardubického Cháru, osm vteřin před sirénou pak čtyřbodový kapitán Slavie Štibingr vyzval k zakončení skvěle hrajícího Jaroslava Brože, který nadvakrát překonal Vlka v hostující svatyni a přiřkl tak domácím zasloužený bonusový bod.

Josef Beránek (HC Slavia Praha): „Ve výsledku jsme odehráli dobrý zápas, získali jsme důležité dva body, zápas se nám povedlo otočit. Myslím si ale, že první polovinu zápasu jsme nehráli příliš dobře, trochu jsme si to zavařili. Musím ale pochválit kluky za to, jak do konce zápasu makali, povedlo se nám to, co jsme v posledním zápase s Brnem nedotáhli do konce.“

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „Deset minut do konce zápasu jsme měli tři body v kapse. Bohužel pak přišel kolaps, soupeř vyrovnal a následně, těsně před koncem prodloužení, jsme udělali nesmyslnou chybu ve vlastní třetině a soupeř dal vítězný gól. Jsem zklamaný, podobná věc se nám stala již ve druhém utkání po sobě.“