23.3.2024
Redakce

Dynamo zdolalo ve čtvrtfinále rivala z Hradce Králové

Pardubice udělaly první úspěšný krok v play off Tipsport extraligy, ve čtvrtfinále si poradily s východočeským rivalem 4:1 na zápasy! Také pátý duel skončil nejtěsnějším možným rozdílem, o pardubické branky se postarali Ondřej Vála, Tomáš Vondráček a Jan Mandát.

Tipsport extraliga, ČF5, sobota 23.3.2024, Pardubice, enteria arena

Mountfield HK

3:2
1:1, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 17:30 Vála (Hájek, Sedlák; 5/5), 25:55 Vondráček (Poulíček, Mandát; 5/5), 54:24 Mandát (Vondráček; 5/5) – 01:46 Miškář (Estephan, Ouellet-Blain; 5/3), 33:10 Jergl (5/5). Rozhodčí: Mrkva, Šír – Blažek, Lederer. Diváci: 10194. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 32:25 (11:10, 12:8, 9:7). Zblokované střely: 14:24. Hity: 9:5. Vhazování: 21:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Dynamo Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek – Pánik, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Vondráček.
Mountfield HK: Pařík – Freibergs, Ouellet-Blain, Pavelka, Pláněk, Kalina, McCormack, Jank – Okuliar, Tamáši, Jasper – Perret, Klima, Jergl – Eberle, Estephan, Šťastný – Pavlík, Lalancette, Miškář.

Pardubičtí hokejisté se vrátili zpět před své fanoušky, pro během chvíle vyprodaný pátý zápas čtvrtfinále sáhl trenérský štáb Dynama k jediné změně, a to na pozici sedmého obránce, kde nahradil Jana Koláře Michal Houdek.

Domácí nezačali ideálně, během první minuty inkasovali hned dva dvouminutové tresty, čehož dokázal Mountfield využít. Po 106 vteřinách hry se po několika střeleckých pokusech mířících na Willa dostal k puku Patrik Miškář, který už ho dostal za bezmocného gólmana – 0:1. Zbytek oslabení už Pardubice ubránily a postupně zvyšovaly svou aktivitu. Po nevyužitých šancích Dvořáka a Sedláka se domácí fanoušci dočkali vyrovnání v 18. minutě, o slovo se přihlásil Ondřej Vála, jenž svou dělovkou zamířil přesně do pravého horního rohu branky – 1:1.

V přeneseném zbytku početní výhody do druhé třetiny mohl překlopit vedení na pardubickou stranu Martin Kaut, jeho pokus z levého kruhu zastavila branková konstrukce. Ve 26. minutě se podruhé rozbouřila pardubická enteria arena, Mandát nahrál zpoza brány do pravého kruhu Tomáši Vondráčkovi a ten pálil přesně na vzdálenější tyčku – 2:1. Pardubičtí měli v druhé části více příležitostí, soupeře přestříleli 12:6. Jenže Hradec Králové udeřil z ojedinělé akce, Aleš Jergl skončil na ledě v mezikruží, i přesto zvládl zakončit a dostat kotouč za brankáře Willa – 2:2.

V prvních minutách třetího dějství si Dynamo vypracovalo dvě velké šance, při přečíslení dvou na jednoho to vzal na sebe Poulíček, ale neuspěl. O minutu později byl blíže brance Pánik, napálil však horní tyč. Nakonec rozhodující branka padla v čase 54:24, v mezikruží se dostal k puku Jan Mandát a propálil Paříka – 3:2. Ještě více museli domácí napnout síly směrem do obrany tři minuty před koncem, oslabení ale i díky velké obětavosti ustáli. Výhru a postup ještě mohlo Dynamo pečetit gólem do prázdné branky, dvakrát proletěl těsně vedle hradecké svatyně. Pardubický celek si mohl užít oslavy postupu do semifinále se svými fanoušky a nyní bude čekat na dalšího soupeře.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): „Byl to otevřený hokej nahoru – dolů. Byly tam i chyby z obou stran, prostě podobný zápas jako v celé sérii. Na konci v oslabení nám bylo ještě hodně ouzko, kluci ale čtyři na šest skvěle odehráli. Šli si za tím celou sérii, celý dnešní zápas. Chtěl bych jim hrozně poděkovat za celou sérii, oddřeli každý zápas a každý zápas jsme věřili, že se hraje celých šedesát minut až do konce, což se nám potvrdilo a Hradec jsme zlomili. Byli jsme aktivnější, gól jsme si vždy zasloužili a jsme hrozně rádi, že jsme to dnes ukončili a nemusíme už do Hradce. Obrovský dík a kredit do kabiny, samozřejmě hodně těžká série. Věděli jsme, co nás čeká, potvrdilo se to a jsme hrozně rádi, že jsme postoupili.“