1. celostátní hokejová liga, ČF3, neděle 12.2.1989, Zimní stadion Litvínov

Litvínov

6:7p
1:3, 3:2, 2:1 – 0:1
Branky: 22. a 36. Beránek, 13. Kadlec, 32. Reichel, 42. Kašťák, 52. Karagavrilidis – 16. a 34. Šejba, 8. Čech, 18. Herold, 35. Janecký, 48. Musil, 62. Lubina. Rozhodčí: Havlůj – Šafařík, Tatíček. Vyloučení: 8:8, navíc Hašek a Lubina (oba Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 4956. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:5, 5:5, 5:6, 6:6, 6:7.
Litvínov: Lukeš – Kadlec, Prachař, Weissmann, Karagavrilidis, Lipovský, Šindelář – Hübl, Reichel, Kysela – Rosol, Burger, Kašťák – Jeřábek, Beránek, Zima.
Dynamo Pardubice: Hašek – Marek, Mečiar, P. Vršanský, Filip, Seidl, Střída – Janecký, Herold, Šejba – Musil, Čech, R. Vršanský – Kopecký, Jiroutek, Lubina.

V Litvínově viděli diváci snad nejdramatičtější utkání v této sérii, ve kterém hosté dvakrát vedli rozdílem dvou branek, domácí však nesmírnou bojovností skóre vždy srovnali, aby o prodloužení se postaral Karagavrilidis, který v 52. minutě proměnil trestné střílení. Nakonec úspěšní byli hosté, kteří ve 2. minutě prodloužení Lubinou získali rozhodující sedmou branku.

Střetnutí to bylo dramatické, pokažené však rozhodčím Havlůjem, který zpočátku chtěl dát hře volnější průběh, ale když se dopustil několika nepřesností, přišla na ledovou plochu nervozita, která vyvrcholila ve 33. minutě hromadnou šarvátkou téměř všech hráčů. Závěr utkání se však odehrál již v klidu, neboť rozhodčí Havlůj na konci druhé třetiny dal dva desetiminutové osobní tresty hostujícím hráčům a na ledovou plochu se opět vrátila hra. Diváci tedy odcházeli sice smutní prohrou domácího celku, ale spokojeni dramatičností zápasu.