Zbyněk Kusý

*20. května 1966
†18. listopadu 2015

Absolvent obchodní akademie a následně odborné nástavby pro manažery a zahraniční obchod. Po ukončení studia nastoupil před rokem 1989 v podniku Drobné zboží Hradec Králové jako ekonom obchodního provozu. Po roce přešel do funkce vedoucího odboru zásobování a údržby ve velkoobchodní struktuře firmy. Po roce 1990 odešel do soukromého sektoru a v listopadu roku 1993 po spolupráci od roku 1990 nastoupil v HC Pardubice do funkce obchodního ředitele klubu.

Po valné hromadě ČSLH v roce 1994 se stal členem předsednictva Českého svazu ledního hokeje s odpovědností za úsek ekonomiky a marketingu. Jako člen realizačního týmu nebo pověřený člen vedení ČSLH a reprezentace se zúčastnil mnoha mezinárodních utkání a turnajů včetně olympijského turnaje v Naganu. Byl předsedou organizačního výboru MS 2004 v Praze. V letech 2004 až 2008 zastával post prvního místopředsedy ČSLH a od roku 2001 do roku 2008 byl generálním manažerem české hokejové reprezentace.

Jeho hlavní starostí bylo zajišťovat pro pardubický hokejový klub potřebné finanční prostředky. A to se mu také zpravidla dařilo.