02.11.2007

Vyprodaná hala slavila. Makali jsme jako tým, je rád Libor Pivko

Najezdil spousty kilometrů, udatně bojoval jako pravý antický válečník. A hlavní je, že útočník Libor Pivko nebyl sám. Hokejisté HC Moeller Pardubice po kolektivním výkonu udolali na domácím ledě mistrovskou Spartu Praha a získali nesmírně důležité body do tabulky O2 extraligy ledního hokeje. Libor Pivko se představil v první formaci pardubického Moelleru a dařilo se mu v ní náramně: získal dva kanadské body za druhý gól Moelleru a nahrávku na vítěznou branku Petra Sýkory v čase 50:42. „Bojovali jsme jako tým, to se nám vyplatilo,“ hlásil nadšeně po skončení zápasu.

Ještě čtvrt hodiny po skončení zápasu na něm bylo vidět, že mu dnešní utkání dalo pořádně zabrat. Pot z něj stékal, o stěnu v mix zóně se opíral. Ale zároveň mu v očích hořely jiskry radosti z vítězství nad tradičním rivalem.

„Všichni jsme makali jako jeden tým. Brankář začínaje, přes obránce posledním útočníkem konče. Táhli jsme za jeden provaz a to rozhodlo,“ hodnotil napínavý duel s mistrovským mužstvem. Moeller tak oplatil svému soupeři porážku z úvodu sezony, kdy v T-Mobile Areně prohrál 0:4.

Pardubice přehrály svého soupeře srdcem. Nervozitu na hokejkách Moeller nahrazoval nezměrnou bojovností a vůlí. „Na konci jsme to tahali na dvě řady. Mám toho fakt dost,“ ulevil si Libor Pivko.

Právě on v závěru pomohl ušetřit cenné vteřiny, když Pražané se sápali do útoku, aby vyrovnali. Dvakrát vyvezl kotouč a podržel jej u mantinelu. To bylo velmi důležité pro celé mužstvo!

„Snažil jsem se co nejdéle udržet puk, zbývala minuta do konce, aby utekl čas. Sparta pak neměla šanci,“ byl rád bojovník Pivko, který nastoupil pro některé možná překvapivě v prvním útoku mezi Tomášem Rolinkem a Petrem Sýkorou místo zraněného Miroslava Hlinky.

To ale nebylo poprvé. „Loni, když jsem přišel, tak Miro byl zraněný a hrál jsem takhle s Rolasem a se Sejkem pár zápasů. Zranění přijdou a trenéři se snaží dělat maximum vše proto, abychom vyhráli a dnes se jim to povedlo,“ podotkl juniorský mistr světa z roku 2000.

Poslední domácí zápas Pardubicím nevyšel, Moeller prohrál s Třincem 4:5. Ale dnes to byla úplně jiná podívaná. Každý doslova dřel jako kůň a i pohled na střídačku ukazoval, že mužstvo žije jako tým. Pomohly tedy pohovory bezprostředně po skončení nedělního zápasu?

„Vyříkali jsme si nějaké věci, hlavně šlo o herní činnost. Potřebovali jsme něco změnit ze strany vedení, trenérů i hráčů,“ pronesl Libor Pivko. „Důležité je, že jsme si to vzali trochu k srdci a dnešní zápas podle toho vypadal. Myslím si, že jsme dnes táhli za jeden provaz.“

„Potřebovali jsme si vyříkat nějaké věci, nás štvalo, že jsme nedotáhli zápasy, kde jsme vedli i o dva góly. Každý si řekl svoje, dnes jsme to plnili do jednoho, od brankáře přes obránce až po posledního útočníky to byl super výkon,“ komentoval napínavou podívanou.

Tu sledovala vyprodaná ČEZ Arena Pardubice. Čili 10 194 diváků… „Lidé nás potěšili. Poprvé vyprodali arénu, po prohraném zápase s Třincem nás přišli povzbudit a vytvořili parádní atmosféru. Všichni nám moc pomohli,“ prohlásil sedmadvacetiletý útočník. „Věřím, že nám podobně pomohou již pozítří s Litvínově. Z víkendového domácího dvojzápasu chceme vytěžit dvě výhry, jsme tedy teprve v půlce.“