11.12.2007
Jan Hrabal, fotografie Luboš Lang

Tomáš Rolinek byl po neděli zklamaný, do reprezentace se těší

Jeho povedená střela z 50. minuty nedělního utkání se Slavií Praha znamenala pardubické vyrovnání v napínavém duelu s tradičním rivalem. Jenže ten poté třemi přesnými zásahy zahalil HC Moeller Pardubice a zaplněnou ČEZ Arenu do smutku. Pardubice vydřely vyrovnání, nakonec prohrály dle výsledku jasně 1:4. „Nemůžeme být spokojeni. Doma ztrácíme body, to se v naší pozici nesmí stávat. Hodně nás to mrzí, protože horko těžko jsme vyrovnali a pak jsme si nechali dát tak laciné góly – hlavně ten druhý,“ mrzelo po zápase jediného střelce pardubické branky Tomáše Rolinka.

Pracovitý útočník se trefil parádně v přesilovce pět na tři. V kruhu si potáhl puk a naznačil přihrávku do prostoru před branku. V témže momentu ale přesně zacílil nad Adama Svobodu pod víko. „Nevím, co se ve mně stalo, že jsem vystřelil a nenahrál. Tam se to všechno rozestoupilo, tak jsem zkusil vypálit. Adam asi čekal nahrávku, nechal tam trochu volného místa,“ popsal tento moment, který rozjásal plnou arénu.

„Myslel jsem si, že gól nám pomůže, že zvedneme hlavy. Bohužel se ale pak stalo, co se stalo. Neustále jsme se snažili tlačit do brány, nakonec nám tam spadl jeden gól, mysleli jsme si, že už to bude dobré a bohužel po chybě ve středním pásmu jsme zase po dvou minutách prohrávali,“ pokračoval na smutnější notu.

Moeller prohrával 0:1 po zbabrané přesilovce v úvodní třetině. V 50. minutě vydřel srovnání stavu, které trvalo na sekundu přesně dvě minuty. „Co k tomu říci? Udělali jsme hrubku ve středním pásmu, došlo k přečíslení, Michal Vondrka jel sám na bránu a dal z toho gól. To se prostě nesmí stávat!“ naštvaně prohlásil Tomáš Rolinek.

Slavia hraje výborně, přiznal reprezentant

„Pocity jsou hrozné. Jsem zklamaný. Celý zápas jsme se nadřeli na 1:1, i tady v prvním zápase jsme se nadřeli na šance a ani to nejsou gólové, protože oni nás skoro do ničeho nepustí. Jsem rád za jeden gól, myslel jsem si, že nás to vytáhne, pak jsme měli další přesilovku, ale ta se už tolik nepovedla a pak jsme dostali gól,“ smutnil odchovanec sázavskožďárenského hokeje.

Opět se tak projevila jedna z pardubických nemocí v této sezoně. Tou jsou třetí třetiny. „Ty nám nejdou,“ souhlasně pokýval hlavou. „Trenéři nás pochopitelně upozorňují, že jsou špatné. Nám jeden čas nešly druhé, teď třetí.“

Právě v zápase se Slavií se ukázalo, v jaké (ne)pohodě oba týmy jsou. Zatímco Slavia po vyrovnávací brance Pardubic zabrala a svého soupeře poslal zpět do nížin, Moeller se prakticky ani nenadechl k odpovědi.

„Rozhoduje psychika, ale my se strašně nadřeme na jakoukoliv šanci, napadání. Hrajeme ztěžka a oni naopak jednoduše, účinně a vychází jim to. Jsou proto tam, kde jsou. Slavia je hlavně účinná. Hraje je jednoduše, fakt výborně,“ uznal člen elitní formace Pardubic.

Na otázku, co Pardubicím chybí, vypálil upřímně: „Úplně všechno,“ vyřkl. „Chybí nám hlavně tři body z domácích zápasů, poztráceli jsme spoustu venku a teď je nezískáváme doma.“

Trenéři zavedli nový systém hry, my však děláme chyby, tvrdí Tomáš Rolinek

Hokejisté HC Moeller Pardubice museli zkousnout první domácí porážku pod novou trenérskou dvojicí Jiří Šejba – Ladislav Lubina. Podle Tomáše Rolinka ale oba koučové přinášejí do mužstva změny. „Možná to ve hře tolik nevypadá, ale všichni víme, co bychom na ledě měli dělat. Trenéři zavedli nový systém hry, ale bohužel my jednotlivci děláme chyby a ty soupeř trestá,“ řekl.

Nyní si Tomáš Rolinek od klubového hokeje na chvíli odpočine. Již dnes by měl nastoupit v Sazka Areně v dresu české reprezentace k přátelskému utkání proti Švédsku. Pak by se měl vrátit do Pardubic.

Totéž by se mělo dít v případě jeho parťáka z klubu a jedné formace – Petra Sýkory. „Do reprezentace se těším, jsem moc rád, že jsem byl pozván. I Petr by chtěl jet, ale uvidíme, jak se to ‚vyvrbí‘ s jeho zraněním,“ pokrčil rameny.

„Petr není v pořádku, hraje se sebezapřením. Jsme rádi, že aspoň hraje. I v neděli měl pár nebezpečných střel, bohužel je pochytal Adam Svoboda. Je limitovaný, určitě to poznamenává hru naší pětky. Nedá se nic dělat, musíme bojovat dál,“ uzavřel Tomáš Rolinek.