17.01.2008
Jan Hrabal, fotografie Vladimír Škorpík

Tomáš Linhart snižoval na 2:1. Liberec ale drama nepřipustil

LIBEREC — Na jeden vstřelený gól se vyhrát dá, ale velmi obtížně. O tom se ve včerejší dohrávce 37. kola O2 přesvědčili hokejisté HC Moeller Pardubice. V liberecké Tipsport areně nestačili na Bílé Tygry, kterým podlehli 1:4. Jediný gól Moelleru vstřelil v úvodu třetího dějství obránce Tomáš Linhart, kterým snižoval vedení soupeře na 1:2 z pardubického pohledu. Pak ale dokázali Liberečtí dvěma rychlými brankami v Lašákově síti rázně utnout pardubické naděje na bodový zisk.

„Je to smůla, jeli jsme sem s cílem získat nějaké body. To se nám bohužel nepodařilo,“ litoval jediný pardubický střelec nepovedeného zápasu. Pardubice skutečně nenavázaly na předchozí vítězné duely nejen výsledkově, ale i herně.

„Byli jsme často vylučováni, Liberec nám vnutil to, co chtěl. My jsme se nedokázali takovému vývoji zápasu přizpůsobit,“ pokračoval ve svém hodnocení nepovedeného zápasu bek Moelleru. Ten včera vstřelil svůj čtvrtý gól v sezoně.

První dvacetiminutovka se Pardubicím nepovedla. Úvodních deset minut sice Moeller držel se svým soupeřem krok, ale poté, co Bílí Tygři, vsítili úvodní gól, se začaly Pardubice z ledu vytrácet. „Až ve druhé třetině jsme vyrovnali hru, ale nedokázali jsme vstřelit branku,“ pronesl obránce Východočechů.

Tomáš Linhart vstřelil v Liberci svůj čtvrtý gól v sezoně. Na bodový zisk však nestačil.

Druhá třetina, přestože nabídla několik střeleckých možností na obou stranách, gól nepřinesla. Ten přišel až na počátku poslední dvacetiminutovky při pardubické přesilovce čtyři na tři. „Chtěl jsem jet na druhou stranu, abych vystřelil z ‚voleje‘, všiml jsem si, že Tomáš Rolinek zůstal před bránou, protože Honza Snopek natahoval. Pak jsem tam to tam dorazil, ale bohužel to nebylo nic platného,“ uvedl ke své trefě.

Severočeši pak rychle odpověděli dvěma podobnými góly z předbrankového prostoru. V čase 48:03 se trefil Jiří Moravec, o 57 sekund později se z vedení 4:1 pro domácí radoval Lukáš Vantuch. „Ještě jsme se snažili stáhnout tuto ztrátu, kdyby to bylo jen o gól, tak by to bylo něco jiného. Čtyři jedna se špatně dotahuje, je to škoda,“ litoval. „Každý nerad prohrává, chtěli jsme to zvrátit.“

Liberecké góly přitom nesly stejný popis: důraz a vůle v předbrankovém prostoru. „Hraje pět lidí, bránit a útočit v dnešním musí opravdu všichni. Vždycky to byl odražený kotouč a oni to tam doklepli,“ řekl Tomáš Linhart.

„Nehráli jsme úplně dobře, i tak jsme nějaké šance měli. Bohužel jsme je nedokázali proměnit. Potřebovali jsme bodovat, protože týmy nad námi kromě Litvínova nehrály. Mysleli jsme se, že se trochu dotáhneme,“ dodal posmutnělý bek HC Moeller Pardubice.