14.11.2007
Jan Hrabal, fotografie Luboš Lang

Střelecké šance si Pardubice vypracovaly. Góly ale nedávaly

Poměrně smolný zápas sehráli včera hokejisté HC Moeller Pardubice. S pražskou Slavií prohráli na domácím kluzišti po tuhém boji 1:3. Východočeši sice svého soupeře přestříleli, Adam Svoboda v brance Pražanů byl v častější permanenci, ale mrzká koncovka Pardubických a naopak produktivní zakončení brejků hostí poslaly všechny body do české metropole. „Jsme smutní, prohráli jsme zápas, navíc doma, kde potřebujeme vyhrávat a získávat body. Je to zklamání,“ smutně hovořil po skončení zápasu pardubický útočník Radovan Somík. I on mohl žehrat na některé své šance, které neproměnil.

„Byl to až na závěr vyrovnaný zápas. Asi jsme si vytvořili více střeleckých příležitostí, ale nedali jsme góly a na to jsme asi doplatili,“ hodnotil úterní duel s lídrem extraligové tabulky slovenský forvard. „Podařilo se nám zápas ke konci vyrovnat, ale v závěru jsme inkasovali a podruhé se nám to bohužel nedalo zvrátit.“

Podle něj rozhodla hlavně špatná koncovka Pardubic. Moeller si šance vytvořil, dokonce David Havíř trefil tyčku, ale tato, ani další slibné příležitost zůstaly nevyužity. „Neproměňovali jsme šance, nedávali jsme góly. O tom je hokej,“ smutnil Radovan Somík.

Pardubičtí hokejisté před více než 10 000 diváky se snažili, bojovali. Ale zatímco soupeř poletoval po ledě jako ladná muška, domácí kombinace byly vydřené. „Hráli jsme doma, snažili jsme se tlačit do brány, střílet, oni hráli výborně do obrany, čekali na chyby, na brejky. Už jen v první třetině jsme jim tři dali a nakonec jsme z jednoho inkasovali, to je naše chyba,“ konstatoval třicetiletý forvard.

Pardubice pouštěly Slavii příliš do brejků. I proto včera prohrály.

I on souhlasil s tím, že Slavia měla až příliš nebezpečných šancí. „Neměli tlak, střely, jak jsme měli my. Ale pouštěli jsme je do vážných příležitostí. To je škoda,“ podotkl Radovan Somík.

„Někdy to jsou zápasy, kdy střílíme, tlačíme se do brány, puky se ale i tak odráží jinam. Takový bývá hokej. Fakt každý se snažil dát gól, asi nám chybělo trochu štěstíčka v koncovce,“ pokračoval Radovan Somík. „Snažili jsme se tlačit do brány šancí, doufali jsme, že se to odrazí. Bohužel se tak nestalo.“

Moeller se na gól skutečně nadřel až až. Nakonec ve třetí třetině využil přesilovku pět na tři a vyrovnal na 1:1. Jenže zanedlouho domácí inkasovali po špatně sehraném buly ve své obraně. „Druhý gól do naší sítě padl po standardní situaci u nás v pásmu. Nepadlo to ze hry. 1:1 byl pro nás docela dobrý výsledek, chtěli jsme pokračovat ze zajištěné obrany. Mohli jsme třeba v prodloužení zabojovat o druhý bod. Padlo to ale ze standardní situace…“ mrzelo pracovitého útočníka.

Pardubičtí v pátek zajíždí na led nepříliš oblíbeného Zlína. Zde Radovan Somík působil a prožil zde na přelomu tisíciletí dvě velice povedené sezony, po kterých odešel do NHL. „Určitě na tento zápas vypíši nějakou prémii. Doufám, že přivezeme všechny body, fakt s radostí pak něco přidám do banku!“ dodal Radovan Somík.