10.01.2008
Jan Hrabal, fotografie Vladimír Škorpík

Nelehká situace se nemění. Moeller potřebuje neustále bodovat

PARDUBICE — Hokejisté HC Moeller Pardubice si museli po předvčerejším utkání O2 extraligy řádně oddychnout. Dvě třetiny se přetahovali s Kladnem, aby na začátku třetího dějství třemi brankami v rozmezí 71 sekund zlomili. Moeller porazil svého konkurenta v boji o předkolo play off 4:1. Nadále ale ztrácí na desátou příčku sedm bodů. „Jsme hlavně rádi za tři body. Náš hokej není dobrý, nehezky se na to dívá. Bohužel jsme v takové situaci a my jsme rádi za tři body,“ oddechl si útočník Tomáš Rolinek, jenž v úterý vstřelil při přesilovce rozdílový gól.

Nejnižší domácí návštěvy v posledních sezonách
  • 2007/2008 – 39. kolo:
    Pardubice – Kladno: 6603 diváků.
  • 2006/2007 – 41. kolo:
    Pardubice – Vítkovice: 7640 diváků.
  • 2005/2006 – 31. kolo:
    Pardubice – Vsetín: 6875 diváků.
  • 2004/2005 – 10. kolo:
    Pardubice – Třinec: 8042 diváků.
  • 2003/2004 – 42. kolo:
    Pardubice – Kladno: 6530 diváků.
  • 2002/2003 – 52. kolo:
    Pardubice – Zlín: 4298 diváků.
  • 2001/2002 – 7. kolo:
    Pardubice – Havířov: 4200 diváků (v Hradci Králové).
  • 2000/2001 – 49. kolo:
    Pardubice – Vsetín: 4275 diváků.
  • 1999/2000 – 27. kolo:
    Pardubice – České Budějovice: 2418 diváků.

Na pardubické poměry velmi slabá návštěva 6603 diváků zhlédla dvě třetiny podprůměrné podívané. Třetí dějství pak mohlo obecenstvo částečně uspokojit za to, co vidělo předtím. Tato návštěva, která podruhé v sezoně kleslo pod sedm tisíc, je logickým odrazem toho, že Pardubicím se moc nedaří a pohled na jejich hru není kdovíjaký.

„Slyšel jsem počet diváků a hodně to klesá. Diváky takovou hrou nepřitáhneme, to víme. My musíme hlavně vyhrávat, pak začnou rádi chodit,“ prohlásil pardubický pracant. Méně diváků v minulé sezoně přišlo ve 41. kole na Vítkovice, kdy do ČEZ Areny dorazilo 7640 fanoušků.

S tím, že hra Moelleru příliš netáhne, souhlasí i Tomáš Rolinek: „Pořád se o tom bavíme, řešíme to. Začátek se nám nepovedl, neustále to probíráme, pak přijdeme na led a jsou tam chyby. Pak se dostáváme dolů, nedaří se tolik a je to takový odvar, co pak předvádíme. Třeba výkon proti Ústí nad Labem bylo vyvrcholení.“

Důležité v této situace jsou ale body. A ty Pardubice získaly. A za velkou snahu a vzepjetí se soupeři v poslední třetině si je rozhodně zasloužily. I když za stavu 4:1, který Moeller rychle získal, nebylo rozhodnuto. „Za stavu 4:1 jsme hlavně nechtěli inkasovat, trošku jsem to hecoval, abychom nedostali a neudělali z toho guláš,“ pousmál se Tomáš Rolinek.

„My jsme ale kouzelníci! I za stavu 4:1 z toho bohužel umíme udělat pěkný guláš. Naštěstí jsme to udrželi a pak je do ničeho nepustili,“ krátce a poněkud trpce se posmál. Pardubice už několikrát v sezoně dokázaly prohospodařit nadějně rozjetý zápas.

Dohrávky? Nemůžeme se koukat, že tam třeba něco dohoníme, tvrdí Tomáš Rolinek

Na hráčích A týmu leží obrovská tíha zodpovědnosti. Nikdo v kabině si nepřipouští, že by Moeller chyběl ve vyřazovacích bojích a po skončení základní části hrál pouze ve skupině prolínací soutěž, ze které by vyšel extraligový účastník baráže o nejvyšší soutěž.

„Je to v hlavách. O tom se nemusíme bavit. Na nás leží tlak, musíme a chceme jít do play off. Občas to pak vypadá, že se bojíme hrát, že nám kotouč přeskakuje hokejky. Situace je holt taková, musíme dát hlavy nahoru a hrát dál,“ komentoval současnou situaci Tomáš Rolinek.

I pardubická střídačka, zdá se, působí sklesleji než v dřívějších sezonách, kdy se to „na lavičce vařilo“. „Kdybychom byli na špici, tak by to určitě bylo jiné. My se hlavně každý soustředíme na svůj výkon a snažit se, a mohu mluvit za celou kabinu, dělat vše pro výhru. Proto se na střídačce asi tolik nemluví a ticho tam je,“ řekl.

Pardubice sice musejí dohánět ztrátu, ale do konce základní části zbývá dostatek zápasů k tomu, aby se jim povedlo dostat se na pozici, která jim zajistí účast v předkole play off.

„Tabulka je nyní taková, že se na to opravdu nehezky dívá. Sice jsme porazili Kladno, ale my musíme jít dál. Nemůžeme se koukat na to, že třeba možná něco nahoníme v těch dvou zápasech. My musíme bodovat v každém utkání,“ konstatoval útočník Moelleru.

Možnost má Moeller již v pátek na jiskřivém ledě v Karlových Varech. První zápas sezony na nejzápadnějším extraligovém stadionu u nás Pardubice prohrály 2:7. „Ve Varech musíme hrát horší hokej na koukání, ale hlavně z obrany. Jánko chytá výborně, on to podrží. My musíme nedělat chyby v obraně a přivézt do Pardubic nějaké body,“ dodal Tomáš Rolinek.