18.02.2008
Jan Hrabal, fotografie Vladimír Škorpík

Letošní sezona pro Petera Puchera skončila, musí jít na operaci

PARDUBICE — Včerejší utkání předposledního kola základní části O2 extraligy v Ústí nad Labem, které dohrál, byl posledním zápasem v tomto soutěžním ročníku pro pardubického útočníka Petera Puchera. Ten totiž už tento pátek postoupí operační zákrok, délku jeho rekonvalescence po něm nelze v tuto chvíli určit. „Včerejší zdravotní problémy ukázaly, že komplikovanější operace kolene je nevyhnutelná. Hned v pátek se jí podrobí. Až poté bude známa doba, jak dlouho bude chybět,“ aktuálně informuje generální manažer HC Moeller Pardubice Zbyněk Kusý.

Peter Pucher vytvořil spolu s Radovanem Somíkem a Jiřím Cetkovským údernou formaci, která zvláště v posledních zápasech hrála velmi pohledný a produktivní hokej. Ve zbytku sezony, tedy posledním utkání základní části tento čtvrtek, a dvanácti zápasech skupiny o udržení, bude tvořivý centr Moelleru chybět.

„Tento krok jsme s hráčem samozřejmě probírali a oba jsme po vzájemné konzultaci došli k názoru, že je daleko lepší k tomuto řešení přistoupit ihned a zkrátit tak dobu rekonvalescence, než riskovat jeho pokračování v tomto soutěžním ročníku,“ tvrdí generální manažer pardubického hokejového klubu.

V neděli nastoupil Peter Pucher ke svému poslednímu utkání v této sezoně. Nyní jej čeká operace.

„Nyní by měl sice týden volno, ale pak se nedají specifikovat komplikace, které by mohly eventuálně nastat. Proto je lepší k tomuto kroku přistoupit ihned,“ dodává Zbyněk Kusý.

Peter Pucher je v této sezoně čtvrtým nejproduktivnějším hráčem Pardubic, ve 48 odehraných zápasech nasbíral 20 bodů za 6 gólů a 14 asistencí. Kdyby se ale počítaly druhé asistence, bylo by jeho hodnocení daleko vyšší. Zvláště ve druhé polovině této sezony pravidelně nahrával svým kolegům do gólových situací.