21.12.2007
Jan Hrabal, fotografie Luboš Lang

Hlučný aplaus vestoje. Pardubice rozštípaly mistra v přesilovkách

Parádní hokejové představení HC Moeller Pardubice zhlédla ve včerejším utkání hojně zaplněná pardubická ČEZ Arena. Pardubice v něm porazily v domácím prostředí mistrovskou Spartu jasně 5:0. To se Moelleru povedlo i v minulé sezoně. Jindy, kromě těchto dvou utkání, v bohaté historii vzájemných zápasů se toto Pardubickým nepovedlo. Východočeši vyhráli podruhé během dvou dní a prvně v sezoně se propracovali na místo v tabulce zajišťující účast v předkole play off. Tuto skutečnost ale podstatně zkresluje fakt, že Pardubice odehrály o tři zápasy více než většina jejich soupeřů. Jedno je ale jasné: ve včerejším utkání rozhodly přesilové hry, Moeller zužitkoval čtyři. Sparta se naopak ve svých výhodách neprosadila.

„Zkraje zápasu jsme ubránili přesilovku soupeře ve třech a to dalo utkání ráz,“ prohlásil po skončení duelu asistent trenéra HC Moeller Pardubice Ladislav Lubina. Podobně se Pardubicím dařilo předevčírem v Třinci, kde proměnily tři z šesti nabídnutých výhod ve vstřelenou branku.

Hokejisté Moelleru trávili minulý týden v Krkonoších, odpoledne jezdili do Vrchlabí na tréninky. A zde pod vedením trenérské dvojice Jiří Šejba – Ladislav Lubina pracovali na zlepšení této herní činnosti.

V dosavadních třiatřiceti zápasech se Pardubice dostaly na úspěšnost 19,35 % využití přesilových her. „Poslední dobou jsme se trošku věnovali přesilovkám víc a samozřejmě ne všechny branky z přesilovek byly dílem signálů,“ uznal Ladislav Lubina.

„Některé byly šťastné, ale myslím si, že taková snaha o co nejčastější střelbu a jít do branky, se nám konečně vrátila,“ pokračoval asistent trenéra HC Moeller Pardubice, který si pochvaloval skóre 11:2 z posledních dvou zápasů. „Tyhle dva zápasy, které jsme zvládly, by mohly být odrazovým můstkem do další práce.“

A je tam! První branku v utkání se Spartou Praha vstřelil obratnou tečí Zdeněk Ondřej. Pardubice nakonec vyhrály jasně 5:0.

Každopádně nedělá Ladislav Lubina velké závěry po dvou utkáních po reprezentační přestávce. „Na hodnocení je brzo. Uvidíme, jak zvládneme nedělní Litvínov a pak čtyři nebo pět zápasů v Davosu,“ prohlásil.

I proto se nechtěl pouštět do rozborů, zda výkonnost mužstva stoupá pod vedením nové trenérské dvojice, která má prozatím bilanci pět vítězství (z toho dvě za 2 body) a dvě porážky. „Nehodnotil bych to, že sklízíme plody naší práce. Jsme rádi a doufám, že posun na hře je trošičku vidět a doufám, že i v lednu budou posuny pokračovat,“ pronesl Ladislav Lubina. „Po dvou zápasech po přestávce jsme maximálně spokojeni.“

„My jsme nyní sice na osmém místě tabulky, ale může se klidně stát, že po návratu ze Švýcarska budeme jedenáctí. Ještě nás čeká spoustu práce, abychom splnili náš cíl – dostat se do play off,“ doplnil trenér pardubických hokejistů, který tvoří sehranou dvojici s Jiřím Šejbou.