26.11.2007
Jan Hrabal, fotografie Vladimír Škorpík

Daniel Rákos puky nesbírá, ten včerejší za první gól si ale schoval

Málem byl hrdinou včerejšího zápasu s nováčkem z Ústí nad Labem. Pardubice v něm prohrávaly 2:4, v závěru třetí třetiny se ale s vervou pustily do soupeře. Nejprve Jan Snopek šťastným nahozením snížil na 3:4, aby pak Daniel Rákos dorazil střelu Aleše Píši.

Po vstřelené brance se mocně radoval. Když zápas skončil, mísily se ale v něm pocity zklamání. Moeller prohrál s nováčkem 4:5 po prodloužení. „Konec jsem si představoval jinak. Bylo by lepší, kdybychom měli tři nebo aspoň dva body po výhře v prodloužení,“ řekl Daniel Rákos.

Když vyrovnal na 4:4, zbývalo do konce třetí třetiny přes tři minuty. Pardubice byly rozjeté, chtěly rozhodnout v základní hrací době. „Věděli jsme, že Ústí tady bude hodně bránit, takže jsme se snažili nastřelovat kotouče, chodit hodně k nim a hrát u nich. Koncovku jsme pak už nezvládli,“ litoval.

Daniel Rákos věří, že Pardubice po porážce nespadnou do bryndy, ze které se hrabaly. „Na tréninku dobře pracujeme, Ústí dobře bránilo, my jsme se s tím nevypořádali. Snad to na nás nenechá znatelné stopy,“ pronesl hbitý útočník.

Daniel Rákos ve svém včerejším zápase vstřelil svůj první gól v české extralize.

Čtvrtá řada Pardubice, která hrála ve složení Tomáš Zohorna – Daniel Rákos – Tomáš Bláha, působila velmi svěžím dojmem. Mladíci několikrát rozbili strnulou hru Moelleru a v obraně soupeře se jim povedlo slušným vírem vytvořit pěkné zmatky.

„Jsem hlavně rád, že jsem vůbec mohl hrát. To, že jsme nastupovali i konci zápasu, je ocenění naší práce, že se nám dnes dařilo,“ skromně podotkl Daniel Rákos.

Mladíci hráli i závěry přesilovek, to je další důkaz, že se jim včera přes konečnou porážku dařilo. „My ani v podstatě přesilovku moc netrénujeme, jen se domluvíme, co má kdo dělat. Pro nás každá taková vteřina a minuta je cenná zkušenost,“ nechal se slyšet odchovanec pardubického hokeje.

Ten včera ve svém dvanáctém extraligovém zápase vstřelil svou první branku v naší nejvyšší hokejové soutěži. „Puk si samozřejmě schovám, ale nejsem velký sběratel,“ pousmál se závěrem. Trpce samozřejmě.