Charitativní fotbalové utkání přineslo přes 50 tisíc korun

SRCH — Pět set fanoušků, nádherné letní počasí a hlavně parádní vybraná částka pro Míšu Teresku, který se pere s dětskou obrnou. Fotbalové utkání, které Dynamo pořádalo v intenzivní spolupráci s Tomášem Rolinkem, přineslo na konto Míši 52 219 korun a další finance pro jeho péči zajistí chystaná aukce dresů.

Akci podpořili společnost Unity!cx, jež provozuje Fanshop HC Dynamo Pardubice, a Hospůdka Na Hřišti v Srchu. Hokejový klub děkuje oběma partnerům za součinnost a pomoc.

Výtěžek z fotbalového utkání „Kopeme pro Míšu“

• Výnos ze vstupného:
    16 263 korun
  • Dobrovolné příspěvky návštěvníků:
    11 505 korun
  • Příspěvek hráčů obou týmů:
    5500 korun
  • Aukce hokejových artefaktů:
    20 000 korun
  • Příspěvek od Hospůdky Na Hřišti:
    3000 korun
  • Příspěvek Fanshopu HC Dynamo Pardubice:
    1002 korun
  • Celková částka:
    52 219 korun

Do celkové částky není započítán výnos z chystané internetové aukce.

Na fotbalovém hřišti v Srchu se utkaly týmy DYNAMO „OLD“ a DYNAMO „YOUNG“. První mančaft složil kapitán A týmu z bývalých hráčů Pardubic, těm se postavilo současné první mužstvo Dynama.

Hlavním účelem čtvrteční akce bylo vybrat co nejvíce finančních prostředků pro malého Míšu, který bojuje s dětskou obrnou. Zájem fanoušků a celková získaná částka přes padesát tisíc korun Míšovi pomohou k návštěvě lázní.

Na fotbalový zápas si do Srchu u Pardubic našla cestu pětistovka fanoušků. Ta viděla první branku v 18. minutě, kdy si nádherně hlavou prosadil Michal Mikeska a poslal tým „OLD“ do vedení 1:0.

Současný A tým kontroval obratem: nejprve srovnal na 1:1 obránce Martin Bučko, talentovaný hráč ročníku 2000, který se zapojil do přípravy s prvním mužstvem, ve druhém poločasu poslal Karel Nedbal své mužstvo do vedení – 1:2.

Nejvíce branek – tři – padlo v závěrečné desetiminutovce. Na jejím začátku Petr Mocek srovnal na 2:2, aby se hned po něm prosadil další mladík, který trénuje s A týmem Dynama, a to šikovný Ondřej Matýs – 2:3.

Poslední slovo si přesně v závěrečné sekundě vzal Tomáš Rolinek, vletěl do penaltového území a přesnou střelou srovnal na 3:3. Tahle remíza rozhodně nebyla domluvená!

Ještě důležitější byl ale charitativní přesah akce. Malý Míša si fotbalový podvečer v Srchu užil, spoluzapojil se do komentování, přes mikrofon hecoval Tomáše Rolinka, jenž se nejen jemu odvděčil vyrovnávací trefou v samotném závěru. Ještě před začátkem střetnutí obdržel od kapitána A týmu Dynama dres se svým jménem, aby mohl fandit, o první přestávce vydražil zasklený dres z minulé sezony a hranou hokejku nejproduktivnějšího obránce minulé sezony Marka Trončinského.

To pravé přišlo po skončení utkání před osmou hodinou večerní. Předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický s kapitánem Tomášem Rolinkem předali Míšovi a jeho tatínkovi šek s nápisem 52 219 korun.

„Chtěl bych všem, kteří uskutečnili tuto akci, moc poděkovat. Tato částka pokryje jeden léčebný pobyt Míši v lázních, takže nás čeká cesta do Klimkovic. Vážíme si vaší podpory,“ s dojetím po přijetí symbolického šeku řekl Michal Tereska starší.

Charitativní fotbalové utkání: Kopeme pro Míšu, čtvrtek 14. června 2018 od 18.00 hodin, Srch:
DYNAMO „OLD“ – DYNAMO „YOUNG“ 3:3 (1:1). Hráno na 2×35 minut.
Branky: 18. Mikeska, 65. Mocek, 70. Rolinek – 35. Bučko, 55. Nedbal, 67. Matýs. Rozhodčí: Drábek – Schmeiser, Klier. Bez karet. Diváci: 500. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3.
DYNAMO „OLD“: Tomáš Blažek – Tomáš Rolinek, Adam Svoboda, Michal Mikeska, Lukáš Radil, Dušan Salfický, Stanislav Procházka, Petr Koukal, Michal Tvrdík, Jaroslav Kudrna, Petr Mocek, Jiří Cetkovský a Michael Špaček.
DYNAMO „YOUNG“: Tomáš Svoboda – Milan Klouček, Ondřej Kacetl, Marek Trončinský, Josef Hrabal, Karel Nedbal, Antonín Dušek, Martin Bučko, Patrik Poulíček, Tomáš Vondráček, Jan Mandát, Ondřej Panna, Jakub Mert, Ondřej Matýs a Dominik Kubišta.

Úplnou fotogalerii naleznete na klubovém Google plus.