12.04.2013
(HoH)

Autobusy najely skoro padesát tisíc kilometrů

PARDUBICE — Nezanedbatelnou složkou v rozpočtu hokejového klubu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice je doprava na zápasy. A tým jezdí luxusním autobusem Irisbus Domino 397E, jenž řídí Pavel Hošek. Hokejisty vozí od roku 1996.

„Pro A tým jezdím od té doby vyjma jedné roční přestávky. Ještě jsem chyběl předloni na Silvestra, to jsem musel pracovně do Maďarska, takže cestu na Slavii vzal za mě kolega,“ vypráví řidič, kterého všichni oslovují „šófa“.

Pardubice mají obrovskou výhodu. Z pohledu všech extraligových týmů jsou uprostřed České republiky. Na východní cíp do Třince to mají 259 kilometrů, na západ do Karlových Varů o tři méně. Pouze pražské týmy a Kladno podle našich odhadů nacestují méně.

Extraligové cesty
Klikněte na obrázek pro větší mapku!

„Všechny trasy jsou v pohodě. Akorát kolikrát je cesta nic moc od Pardubic k dálnici u Mohelnice. Špatná cesta vede do Českých Budějovic, kde se navíc i špatně parkuje,“ přemýšlí.

Právě v jihočeské metropoli se mu v roce 2007 stala veliká nepříjemnost. „Tam nám tehdy povolili kola. Nevěděli jsme to, jeli jsme s nimi a před Pardubicemi nám obě zadní upadla. Najednou nás předjelo jedno kolo, koukali jsme, kde se vzalo, pak rána a táhli jsme zadek za sebou. Miloš Říha z toho byl, chudák, v šoku. Jinak v pohodě,“ vypráví nezáviděníhodný zážitek.

Tipsport extraliga

Cestovatelé v extralize

1. Třinec – 19 000 km za sezonu
  2. Vítkovice – 18 500 km za sezonu

1. Sparta a Slavia – 8500 km za sezonu

Pavel Hošek vozí A tým i mimo extraligové zápasy. „Jezdilo se často do Švýcarska, byli jsme v rakouském Salcburku, Innsbrucku a pak jsme jeli předloni do Mnichova na letiště při European Trophy, na minulém jsem vezl hráče do Prahy na letiště,“ konstatuje řidič pardubických hokejistů.

S hráči A týmu má vynikající vztahy. „Rýpavý není nikdo, všichni kluci jsou v pohodě, mám je rád. Za Petra Koukala hráli všichni karty a vozili si žetony na poker. Teď má každý tablet, navíc je v autobuse bezdrátová síť,“ říká Pavel Hošek.

„V sezoně jezdím pro hokejový klub, mimo ní podle zájmu pod Dopravním podnikem města Pardubic. S tímto autobusem jsme byli třeba na Korsice, to lidi docela koukali na náš polep, protože ho v životě neviděli,“ směje se.

„Jezdím s autobusem Domino, má prostorný kufr, vede se do něj veškerá bagáž. Je to pro mě takové dítě, které mě živí. Musím ho udržovat čistý, po každém zápase jej luxuji a měním podhlavníky. Když je hezky, tak ho myju neustále a nastříkám gumy, aby to vypadalo a nikde jsme se nemuseli stydět,“ dodává řidič HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Extraligové cesty HC ČSOB Pojišťovna Pardubice

• ČEZ Arena, Pardubice → O2 arena, Praha: 114 km