Mám velkou radost, přiznal Petr Sýkora po podpisu smlouvy

PARDUBICE — Útočník Petr Sýkora natáhne svou unikátní bilanci, se kterou se jen tak někdo pochlubit nemůže. Pardubický odchovanec podepsal v minulém týdnu se svým mateřským klubem nový jednoletý kontrakt.

„Jsem moc rád, že jsme se domluvili a že i ze strany klubu panoval zájem. Těším se na novou sezonu, těším se na ni,“ řekl autor 379 branek Pardubic v nejvyšší soutěži včetně baráže a pokračoval: „Loňská sezona byla povedenější, to se hned jedná nejlépe.“

Opět jste podepsal smlouvu na jeden rok. Proč?
„Mně to tak vyhovuje, máme to tak nastavené dlouhodobě. Pro obě strany je lepší, když podepíšeme na jeden rok a pak si vždy vše vyhodnotíme.“

Letní příprava je v plném proudu. Jak se chystáte na nový ročník?
„Trénuji každý den se svým kondičním koučem stejně jako v předchozích letech. Chci se co nejlépe připravit na nový ročník.“

Již vyhlížíte tréninky na ledě?
„Každý hráč vám potvrdí, že se vždycky těší na led, přece jen tahle letní příprava většinu moc nebaví, ale je to nutnost...“

Natáhnete svou fantastickou bilanci, všechny extraligové body sbíráte v dresu rodného města. Co to pro vás znamená?
„Ohromně si hlavně vážím zájmu Pardubic a jsem rád, že trvá i pro novou sezonu, udělám vše pro to, abych hrál co nejlépe.“

S jakou vyhlížíte nový ročník, váš osmnáctý v české nejvyšší soutěži?
„Teď se hlavně všichni těšíme na led. Chtěli bychom v nové sezoně hrát podobně jako vloni a pokud možno to dotáhnout o trochu dál.“