29.9.2014
Jan Kousal, Jan Hrabal

Starším dorostencům utekl zápas v Liberci ve třetí třetině

PARDUBICE — V dohrávce 3. extraligového kola neuspěli starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Na ledě Liberce prohráli 2:5, obě branky vstřelil David Voženílek, který nejprve vsítil úvodní gól utkání, poté snižoval na 2:4.

RAKO extraliga staršího dorostu, 3. kolo, pondělí 29.9.2014, Svijanská aréna

Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 31:21 Zachar (Chlum, Starosta), 46:12 Solenský (Mečíř), 49:51 Klinger (Lakatoš), 51:24 Wiencek (Solenský, Kačírek), 58:47 Chlum – 27:17 Voženílek, 53:07 Voženílek (Ružička). Rozhodčí: Hrubý – Bosák, Kettner. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. Diváci: 45. Střely na branku: 33:18. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Bílí Tygři Liberec: Stezka – Eichler, Husa, Klinger, Mečíř, Starosta – Černý, Hylena, Chlum, Jursa, Kačírek, Kunst, Lakatoš, Nezbeda, Rubeš, Solenský, Šír, Wiencek, Zachar.
Dynamo Pardubice: Červený – Boček, Faltys, Franc, Horyna, Mikulčák, Rudy, Vála – Bureš, Dušek, Hoskovec, Jajcay, Krejčík, Kubišta, Kusý, Martinec, Rohlík, Roubal, Ružička, Voženílek.

Liberec, povzbuzený dvěma výhrami v řadě, nepouštěl v úvodu pardubické příliš často k puku. Převahu však domácí nedokázali přetavit v dobré možnosti nebo dokonce v kýžený gól. Asi nejpohlednější akci domácích předvedl Milan Jursa, který servíroval puk před bránu hostí volnému Hylenovi, ten ale na jeho přihrávku nedosáhl. Nejblíže ke gólu měl pardubický Ružička, ve vyložené pozici před Stezkovou bránou zamířil bohužel pro svůj tým nad.

Začátek druhého dějství nepřinesl žádný herní posun ani na jedné straně, naopak přibyly nepřesnosti. Jednu takovou mohl využít pardubický Voženílek, který se z ničeho nic ocitl zcela sám před brankářem Stezkou, ten však jeho pokus skryl do své výstroje.

První gól utkání obstarala až následná přesilovka Pardubic. Domácí gólman se nejprve blýskl proti Válovi, další střelu tohoto zadáka hostů už však jen vyrazil před sebe k nepokrytému Davidu Voženílkovi, který dokázal usměrnit puk za záda strážce liberecké svatyně – 0:1.

Inkasovaná branka jakoby domácí tým probudila. Krátce po polovině zápasu ujel obraně hostí Marek Zachar a v samostatném úniku překonal Červeného v pardubické bráně – 1:1.

Do třetí třetiny vlétli Bílí Tygři doslova po hlavě. Červený ještě dokázal zlikvidovat šance Husy, Lakatoše a Wienceka, na famózní sólo Samuela Solenského už ale nestačil – 2:1. Netrvalo to dlouho a Liberec šel do vedení o dvě branky, to když hostující brankář nedosáhl na přesilovkovou bombu Michaela Klingera – 3:1.

Hosté nestíhali a navíc během chvíle museli lovit puk ze své sítě počtvrté, když se prosadil Petr Wiencek – 4:1. Přesto ještě zápas nezabalili a výsledkem byl druhý gól Davida Voženílka, jasně nejaktivnějšího pardubického hráče utkání – 4:2. Definitivní tečku na libereckým vítězstvím pak napsal Filip Chlum a upravil tak na konečné skóre 5:2.

Ohlasy po utkání

Jiří Vozák (Bílí Tygři Liberec): „Začátek byl z obou stran vlažný, ale myslím si, že jsme v první třetině byli o něco lepší. Chyběla střelba na bránu. Nás probudil teprve gól, který jsme dostali v oslabení. Po něm jsme začali hrát to, co jsme chtěli a ve třetí třetině jsme to jen potvrdili zlepšeným výkonem – bruslením, střelbou a tlakem do brány. Myslím, že jsme zaslouženě zvítězili.“

Miroslav Vybíral (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Dneska vyhrál jednoznačně lepší soupeř. Liberec měl celou dobu víc ze hry, mimo pasáž, kdy jsme vstřelili branku v přesilové hře. Potom jsme ale udělali fatální chybu na ose hřiště, kde jsme si nepohlídali hráče, kterého tam Liberec vytahoval a dostali jsme tak gól na 1:1. Tahle situace rozhodla zápas, protože v tu chvíli jsme to měli pod kontrolou, ale pak jsme nakupili další chyby, za které jsme draze zaplatili.“

3. kolo, 29. 9. 2014
LIB - PCE