31.10.2014
Adam Joska

Starší dorostenci zničili Hradec Králové 9:3!

PARDUBICE — Jasným způsobem opanovali východočeské derby starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice proti královéhradeckým mladíkům. V malé hale ČEZ Areny dokázaly Pardubice zvítězit jasně 9:3, čtyřmi se zaskvěl Filip Zadina, dvakrát se trefil Pavel Tomaník, prosadili se Josef Horyna, Vojtěch Budík a David Voženílek.

RAKO extraliga staršího dorostu, 18. kolo, pátek 31.10.2014, ČEZ Arena Pardubice

Dynamo Pardubice

Mountfield HK

9:3
3:2, 3:1, 3:0
Branky a nahrávky: 3:40 Tomaník (Franc, Voženílek), 4:59 Tomaník (Horyna), 17:43 Zadina (Rohlík), 28:30 Voženílek (Tomaník, Dušek), 32:17 Zadina (Budík, Martinec), 36:15 Horyna (Voženílek), 44:53 Zadina (Martinec, Boček), 48:37 Budík (Martinec), 59:17 Zadina – 3:04 Šmída (Hroudný), 4:46 Malík (Hnik), 38:45 Hejna (Hnik). Rozhodčí: Hribik, Veselý – Lučan, Potůček. Vyloučení: 5:9, navíc Moník (Hradec Králové) trest ve hře. Využití: 5:0. Diváci: 144. Střely na branku: 44:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 6:2, 6:3, 9:3.
Dynamo Pardubice: Červený – Boček, Budík, Faltys, Franc, Horyna, Mikulčák – Dušek, Krejčík, Machala, Martinec, Petrus, Rohlík, Roubal, Tomaník, Voženílek, Zadina.
Mountfield HK: Groh (36:15 Roubal) – Havránek, Hronek, Hroudný, Lier, Luštinec, Veselý – Exner, Hejna, Hidveghy, Hnik, Hofman, Chalupa, Malík, Moník, Šmída, Zahradník.

Komentář

Hráči obou celků vstoupili do utkání zostra, hned na začátku čtvrté minuty se do první vážnější šance dostal Hradec. který ji dokázal hned proměnit v branku, k dorážce se dostal Sebastian Šmída a otevřel skóre utkání – 0:1.

Pardubičtí nenechali na svou odpověď dlouho čekat, ještě v téže minutě poslal Franc kotouč na volného Pavla Tomaníka, jenž ho dokázal poslat až za záda gólmana Groha – 1:1.

O minutu později si ale Lvi vzali své vedení zpět, zasloužil se o to po spolupráci s Hníkem David Malík, ale to bylo vše, na co se hosté v první třetině zmohli – 1:2.

Po třinácti vteřinách od předchozí branky bylo opět vyrovnáno! Horyna poslal přesný pas na hůl Pavla Tomaníka, který s pomocí tyčky hostující klece vstřelil svou druhou vyrovnávací trefu v utkání – 2:2.

Po menší gólové odmlce dvě minuty před první sirénou otočili Pojišťováci vývoj utkání. Rohlík poslal kotouč na střed kluziště na volného Filipa Zadinu, který bekhendem za pomoci horní tyčky branky dostal puk až za brankovou čáru – 3:2. Pardubický mladík tak započal svou velkou gólovou show.

V sedmadvacáté minutě po Hidveghyho podražení soupeře bylo nařízeno trestné střílení, to však Miroslav Rohlík neproměnil. Pardubický celek to ale příliš mrzet nemuselo, o dvě minuty už se jim podařilo skórovat. Tomaníkova dorážka ze vzduchu sice ještě za Groha neprošla, ale následná Davida Voženílka už ano, čímž navýšil vedení svého celku a vstřelil vítězný gól – 4:2.

O další pardubickou branku se postaral v polovině duelu Filip Zadina, když překonal bezmocného gólmana hostujícího celku – 5:2.

Tři minuty před koncem druhé dvacetiminutovky propadlo nahození Josefa Horyny královéhradeckému brankáři pod rukou, což znamenalo další kotouč v síti Hradce. Po tomto gólu už Groh ve své svatyni nevydržel a odjel na střídačku, své místo přepustil Karlu Roubalovi – 6:2.

Ještě minutu před koncem druhé části zápasu přenechal Hnik kotouč Martinu Hejnovi, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě a snížil na rozdíl tří branek – 6:3.

Po pěti odehraných minutách z poslední třetiny poslal Rohlík přesně kotouč na Filipa Zadinu, který svou přesnou trefou využil další přesilovou hru Pardubic – 7:3.

O čtyři minuty později byla v malé hale pardubické ČEZ Areny k vidění další přesilová branka v podání domácích nadějí, po přesném pasu od Martince propálil gólmana Roubala Vojtěch Budík – 8:3.

Opět v přesilové hře byla k vidění parádička v podání mladíka Filipa Zadiny, ten si prohodil puk mezi nohama, obešel protihráče a poté přes dalšího clonícího hokejistu rozvlnil síťku za zády brankáře Roubala, čímž završil svůj hattrick a uzavřel skóre utkání – 9:3.

Třicet sekund před koncem se ještě strhla potyčka mezi domácím Filipem Roubalem a Davidem Malíkem, to už ale nic nezměnilo nic na jednoznačné výsledku. Po skončení utkání obdržel hostující Moník trest ve hře za slovní napadení rozhodčího.