4.3.2015

Starší dorostenci vstoupili do osmifinále výhrou v Plzni

PLZEŇ — Skvělá práce! Starší dorostenci vyhráli první zápas osmifinále play off na ledě Plzně 4:1. Východočeši podali v západočeské metropoli zodpovědný výkon, využili dvě přesilovky a ujali se v sérii hrané na tři vítězná utkání vedení. Branky hostí vstřelili Matěj Krejčík, Adam Ružička, Denis Kusý a Jakub Martinec. Třicet střel mladých indiánů pokryl Patrik Červený.

RAKO extraliga staršího dorostu, OF1, středa 4.3.2015, Home Monitoring Aréna

Branky a nahrávky: 51:36 Kokoška (Kodýtek) – 15:12 Krejčík (Dušek, Roubal), 16:53 Ružička (Martinec, Kusý), 24:03 Kusý, 33:51 Martinec (Ružička, Kusý). Rozhodčí: Kostourek – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:2. Diváci: 250. Střely na branku: 31:18. Průběh utkání: 0:4, 1:4.
Plzeň: Zeman (33:51 Krasanovský) – Čechura, Kaňák, Kvasnička, Pokorný, Sysel – Hajšman, Hanzlík, Kantner, Kodýtek, Kokoška, Kučera, D. Roubal, J. Roubal, Rubner, Stráský, Suchý, Vavřička, Vracovský.
Dynamo Pardubice: Červený – Boček, Budík, Faltys, Horyna, Kučera, Mikulčák, Rudy – Dušek, Hoskovec, Krejčík, Kusý, Machala, Martinec, Rohlík, F. Roubal, Ružička, Tomaník, Voženílek, Zadina.

Indiáni vstoupili do zápasu velmi svižně a na začátku pořádně zatápěli Pardubickým. Jako první si ale vážnější šanci vypracovali překvapivě právě hosté. Miroslav Rohlík se dostal do samostatného úniku, ve kterém ale v tváří tvář gólmanovi Zemanovi selhal. Další příležitost Východočechů přišla po patnácti minutách hry, kdy se po chybě Kaňáka ocitl v gólové šanci Filip Roubal. Brankář Plzně Zeman ale opět předvedl výborný zákrok a zachránil svůj tým od pohromy.

O chvilku později se ale již Pardubičtí dočkali. Matěj Krejčík plácl v prostoru mezikruží do kotouče a jeho střela se zastavila k překvapení všech až v plzeňské síti – 0:1.

Další radost na pardubické straně přišla hned o chvilku později. Protiútok Východočechů zakončil střelou za bezmocně ležícího Zemana Adam Ružička – 0:2.

Na straně hostů bylo na začátku druhé periody ještě veseleji. Poté, co hned dvojice indiánů usedla ve stejný čas na trestnou lavici, se hostím otevřela velká šance na vstřelení další branky, kterou nepohrdli. Denis Kusý využil v přesilovce zaváhání plzeňských obránců, kteří nebyli schopni vyhodit kotouč. Pardubický útočník plácl ve skrumáži do puku a ten skončil až v brance – 0:3.

Indiáni následně svého soupeře zatlačili a nechybělo mnoho, aby snížili. Střelu Vracovského z dobré pozice parádně vytěsnil brankář Červený. Při velké skrumáži před svatyní Pardubic zachránilo Červeného potřebné štěstí, kdy jen centimetry dělily puk od překonání brankové čáry.

Západočeši se nepoučili a opět poskytli svému sokovi dvojnásobnou početní výhodu, v níž hosté po jedné akci domácí tým zcela rozebrali. Zdařilou kombinaci zakončil střelou z těsné blízkosti Jakub Martinec – 0:4. Po čtvrté obdržené brance svoji svatyni opustil brankář Zeman, který své místo přepustil svému náhradníkovi Krasanovskému.

Ve třetí třetině Pardubice kontrolovaly své vedení a domácí tým příliš ke své brance nepouštěli. Přesto se nakonec Plzeňští dočkali alespoň čestného úspěchu. V početní výhodě Petr Kodýtek našel volného Filipa Kokošku, který se z pravé strany nemýlil – 1:4.

29. kolo, 12. 12. 2014
37. kolo, 23. 1. 2015