22.11.2014
Adam Joska

Starší dorostenci si vyšlápli na lídra, Liberci nasázeli „bůra“

LIBEREC — Proti vedoucímu celku středové skupiny se vytáhli starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Východočeši nastříleli Liberci pět branek a srazili jeho náskoku v extraligovém čele na pouhý bod! Hned v první minutě se trefil Denis Kusý, další přesné zásahy do liberecké branky nasázeli Vojtěch Budík, Pavel Tomaník, Dominik Dušek a Jakub Martinec. Výborný výkon celé party podtrhl stoprocentní brankář Patrik Červený.

RAKO extraliga staršího dorostu, 24. kolo, sobota 22.11.2014, ČEZ Arena Pardubice

Bílí Tygři Liberec

5:0
1:0, 4:0, 0:0
Branky a nahrávky: 0:27 Kusý (Martinec, Rohlík), 25:07 Budík (Martinec), 27:45 Tomaník (Voženílek, Rudy), 28:29 Dušek (Tomaník, Voženílek), 34:56 Martinec (Rohlík, Budík). Rozhodčí: Veinfurter – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 31:29. Průběh utkání: 5:0.
Dynamo Pardubice: Červený – Boček, Budík, Faltys, Horyna, Rudy – Dušek, Krejčík, Kusý, Martinec, Petrus, Rohlík, Roubal, Tomaník, Voženílek.
Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (40:00 Petruželka) – Husa, Kunst, Mečíř, Mroz, Turský, Velechovský – Bělohorský, Hylena, Chlum, Jursa, Kačírek, Lakatoš, Nezbeda, Sviták, Šír, Wiencek, Zachar.

Do utkání vstoupily lépe Pardubice, které se dostaly hned po dvaceti sedmi sekudnách hry do vedení. Martinec zavezl puk do útočného pásma, kde ho nahrál před bránu na Danise Kusého, jenž si položil gólmana na led a zakončil do odkryté svatyně – 1:0.

Liberečtí se sice ve zbytku třetiny snažili vyrovnat, ale příliš se mu to nedařilo, gólman Červený byl byzchybný a všechny jejich střely kryl.

I do druhé části vlétli lépe domácí, ve 26. minutě se po Martincovi ujal kotouče Vojtěch Budík, který dokázal dostat kotouč až za záda brankáře Žajdlíka, čímž využil přesilovou hru – 2:0.

O dvě minuty později už to bylo o tři branky, Východočeši získali kotouč ve vlastním pásmu, odkud založili rychlý brejk, který svou přesnou trefou zakončil Pavel Tomaník – 3:0.

Za čtyřiačtyřicet sekund se opět rozvlnila síťka v liberecké brance, Dominik Dušek dokázal usměrnit střelu od pravého mantinelu až za brankovou čáru a přidal další rychlou trefu svého celku – 4:0.

V pětatřicáté minutě Jakub Martinec vybídl k přihrávce Miroslava Rohlíka a hned ji dostal, poté si s kotoučem najel k levé tyčce Bílých Tygrů, odkud se trefil velepřesně do růžku a navýšil vedení Pardubic na 5:0.

Ani skoro dvouminutová přesilová hra pět na tři nepomohla Liberci ke střelení branky, hostům se nedařilo najít recept, jak překonat gólmana Červeného.

Před začátkem třetí dvacetiminutovky nastoupil do liberecké brány Luděk Petruželka, který si vedl lépe než jeho kolega a nepustil za svá záda ani jeden pokus Pardubic.

Ve 43. minutě se po přihrávce od Rohlíka odhodlal ke střele Kusý, jenže svou ránou tahem z mezikruží trefil pouze horní tyčku branky. Přestože se ve zbytku zápasu hrál pro diváky pohledný hokej nahorů dolů, tak se ani jednomu z celků nepodařilo vstřelit branku.

Pardubice ovládly duel s lídrem tabulky jasně rozdílem pěti gólů a dotáhly se na dnešního soupeře, v tabulce na něj ztrácí už jen pouhý jeden bod.