5.3.2015
(HoH)

Starší dorostenci neudrželi dvoubrankový náskok, Plzeň vyrovnala sérii

PLZEŇ — Druhý osmifinálový zápas starším dorostencům HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nevyšel, mladí Východočeši sice po gólech Ondřeje Machaly a Filipa Roubala vedli 2:0, domácí ale otočili vývoj utkání, na tom nic nezměnilo ani srovnání Vojtěcha Budíka na 3:3, pak už pálili přesně pouze indiáni. Série pokračuje za stavu 1:1 v neděli v poledne v Pardubicích.

RAKO extraliga staršího dorostu, OF2, čtvrtek 5.3.2015, Home Monitoring Aréna

Branky a nahrávky: 18:17 Suchý (Kvasnička, Kaňák), 18:44 Kvasnička (Kodýtek, Kokoška), 20:39 Stráský (Sysel), 38:20 Stráský (Suchý), 54:15 Kodýtek, 58:27 Suchý (Kaňák) – 1:06 Machala (Zadina, Boček), 15:43 Roubal (Petrus, Jajcay), 31:47 Budík (Rudy, Zadina). Rozhodčí: Prašák – Oudes, Vavruška. Vyloučení: 8:6. Využití: 3:1. Diváci: 270. Střely na branku: 28:31. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 6:3.
Plzeň: Zeman – Čechura, Kaňák, Kvasnička, Pokorný, Sysel – Hajšman, Hanzlík, Kantner, Kodýtek, Kokoška, Krásný, Krystl, D. Roubal, Rubner, Stráský, Suchý, Vavřička, Vacovský.
Dynamo Pardubice: Klouček – Boček, Budík, Faltys, Mikulčák, Rudy – Dušek, Hoskovec, Jajcay, Krejčík, Machala, Martinec, Petrus, Rohlík, Roubal, Tomaník, Voženílek, Zadina.

Druhý zápas osmifinále mezi Plzní a Pardubicemi odstartoval podobně jako ten první – hosté měli více ze hry a dostali se do vedení již v úvodní minutě. Východočeši byli aktivní před Zemanovou brankou, Boček nahodil kotouč a Ondřej Machala ho doslova procpal za brankovou čáru – 0:1.

Pardubice dál pokračovaly v aktivní hře. Druhý zásah přidaly v 16. minutě. Filip Roubal byl při signalizované výhodě úplně sám před domácí brankou a překonal Adama Zemana přesnou střelou mezi betony – 0:2.

Plzeňští, kterým se v první části duelu moc nedařilo, si všechny důležité momenty schovali do předposlední minuty úvodní dvacetiminutovky. Pardubice šly do tří a dvojnásobnou přesilovou hru využil Filip Suchý, jenž se prosadil střelou z bezprostřední blízkosti po přihrávce Kvasničky – 1:2.

Asistent u první branky David Kvasnička se o pár vteřin později prosadil sám a tvrdou ranou vyrovnal na 2:2. Hostující gólman Milan Klouček, jenž nahradil v prvním zápase chytajícího Patrika Červeného, inkasoval oba rychlé góly v pardubickém oslabení.

Prostřední část duelu začala úplně opačně než ta úvodní. Do vedení se dostali již po pár sekundách od úvodního vhazování domácí indiáni. Plzeňané využili svého dobrého pohybu, získali kotouč a Jiří Stráský se protlačil před branku. Poté rychlým forhendovým blafákem vstřelil svůj první gól v utkání – 3:2.

V dalším průběhu hosté hráli přesilovou hru pět na tři, kterou dokázal tvrdou ranou využít Vojtěch Budík a bylo opět srovnáno – 3:3.

Indiáni pak hráli dosti nedisciplinovaně a byli často vylučováni. Pardubickým se však přesilovky nedařilo využívat a tak udeřili opět Plzeňané. Po dobré kombinaci domácích se vhazovalo v útočném pásmu západočeských mladých pušek. Svěřenci Petra Vojana a Jiřího Hanzlíka se po buly dostali k puku, Jiří Stráský se parádně uvolnil a poslal kotouč přesně do horního rohu branky, puk prošel nad vyrážečkou brankáře Kloučka. Stráský tak zaznamenal svůj druhý zásah v tomto duelu – 4:3.

Ve třetí části Plzeňští úspěšně odolali pardubickému tlaku a došli si k vítězství, navíc ještě přidali dvě branky! Petr Kodýtek vybojoval puk, jel sám na brankáře Kloučka a parádní střelou k tyči vstřelil gól Plzně na 5:3.

Hosté poté odvolali gólmana a zkoušeli hru v šesti. Do prázdné branky se však trefil Filip Suchý a ukončil snahu Pardubic – 6:3.

29. kolo, 12. 12. 2014
37. kolo, 23. 1. 2015