7.10.2007

Pardubice se druhý zápas trápí v koncovce, v Plzni prohrály 0:2

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE A AUDIO ZÁZNAMY! Dva inkasované góly v rozmezí deseti sekund rozhodly o osudu dnešního utkání v Plzni. Pardubice po dvě třetiny držely v tamní ČEZ Areně bezgólový stav, ale tragický vstup do třetí třetiny rozhodl duel na západočeském ledě. V čase 43:26 využil přesilovku Tomáš Divíšek, o deset vteřin později zvýšil Michal Důras na 2:0 pro domácí. Do pardubické branky poprvé v této sezoně nastoupil Ján Lašák, podal skvělý výkon, ale porážce Pardubic, které ve druhém utkání po sobě nevstřelily gól, nezabránil.

O2 extraliga, 9. kolo, neděle 7.10.2007, ČEZ Arena Plzeň

Plzeň

2:0
0:0, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 43:26 Divíšek (Čakajík), 43:36 Důras (Benák). Rozhodčí: Husička – Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:0. Diváci: 5150. Střely na branku: 35:42. Průběh utkání: 2:0.
Plzeň: Málek – Jasečko, Čakajík, Benák, Dobrovolný, Nikolov, Dresler, Martinec – Důras, Vampola, Laš – Fabuš, Divíšek, Matějovský – Vlasák, Kracík, Ludvík – Dvořák, Šindel, Sýkora. Trenéři: Jiří Kučera a František Černý.
Dynamo Pardubice: Lašák – Píša, Linhart, Richter, Havíř, Snopek, Posmyk, Šeda – Sýkora, Rolinek, Pivko – Andrašovský, Pucher, Somík – Tvrdík, Blažek, Ondřej – Cetkovský, Koukal, Zohorna. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

On line přenos Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Ján Lašák se do branky vrátil ve formě

V pardubické brance poprvé v této sezoně se objevil Ján Lašák. I Plzeň se mohla představit se svou gólmanskou jedničkou, v pátek Roman Málek chyběl z důvodu nachlazení, dnes patřil k základním pilířům obrany Lasselsbergeru.

První vážnější šanci si vypracovali domácí, v 5. minutě si od mantinelu najel do střelecké pozice Michal Důras, ale jeho projektil mířil těsně vedle. Na druhé straně na sebe po chvíli upozornil Petr Sýkora tvrdou pumelicí. „Sejk“ nastoupil s kapitánským céčkem, neboť Miroslav Hlinka v dnešním duelu absentoval.

V 9. minutě zahrozil Tomáš Divíšek, natlačil se do střely, ale Ján Lašák ji levým betonem dokázal vytěsnit. V tomto momentu byl plzeňský forvard faulován Jiřím Cetkovským, ale Moeller nevýhodu přežil bez úhony.

Po tomto oslabení, když Jiří Cetkovský skákal na led, zachytil plzeňskou rozehrávku Petr Sýkora, jel sám na Romana Málka, ale blafák do bekhendu mu nevyšel podle jeho představ.

Ve 14. minutě byl za nedovolené bránění vykázán Jan Dressler. V této přesilovce měl Moeller obrovskou šanci: do střely si najel Tomáš Rolinek a touš trefil tyč Málkovy branky! Plzeňský gólman si pak levou tyčku rád pohladil a poděkoval jí. Pak byl vykázán za katr Lukáš Martinec za hákování, ale Východočeši přes slibné příležitosti více než půlminutovou dvojnásobnou výhodu nevyužili. I proto úvodní třetina gólového střelce nenašla.

Ani druhá třetina gól nepřinesla

Úvod druhého dějství poznamenaly dva fauly Pardubic. Postupně byli vyloučeni Aleš Píša za vysokou hůl a Jan Snopek na nedovolené bránění. Plzeň dostala hosty pod tlak, ale Východočechy i v těchto momentech držel Ján Lašák.

Pak hrály Pardubice přesilovku, za hákování byl vyloučen Miloš Sýkora. Hlavně Petr Sýkora se snažil pálit o sto šest, ale nebyl, podobně jako další spoluhráči, úspěšný.

Ne zcela zaplněná ČEZ Arena sledovala zajímavou podívanou. Pardubičtí i Plzeňští se předháněli v tvorbě a následném pálení šancí. Gól nepřinesla ani čtyřminutová přesilovka pro Lasselsberger po vysoké holi Jiřího Cetkovského na Martina Čakajíka.

Domácí v ní dostali soupeře pod tlak, ale gól, byť k němu měli blízko, nevstřelili. Buď se utopili ve vlastních kombinacích, nebo nebezpečné situace řešil klidný a hlavně jistý Ján Lašák v brance HC Moeller Pardubice.

Zlých deset sekund, Plzeň najednou vedla 2:0

Vstup do třetího dějství se Pardubicím vůbec nepovedl. Ve 43. minutě byl vyloučen David Havíř za hákování. A domácí přesilovku využili. Martin Čakajík napálil kotouč od modré, trefil tyč, ale k touši se jako první dostal Tomáš Divíšek a zasunul ho do brány – 1:0.

Pro Pardubické bylo ještě hůře o deset (!) sekund později. Rychlý výpad do obrany Moeller zakončila střela Michala Důrase – 2:0.

To byl těžký direkt pro hostující mužstvo. To sice mohlo odpovědět ve 45. minutě, ale nahrávku Petra Koukala zpoza brány Jiří Cetkovský poslal jen do povyjetého Romana Málka.

Velkou šanci měli hosté na začátku poslední desetiminutovky, když byli krátce po sobě vyloučeni domácí beci Dobrovolný s Benákem. Trenér Miloš Říha si vzal oddechový čas, ale dvojnásobnou uťalo podražení Tomáše Rolinka.

I v závěru se hostující celek snažil snížením zdramatizovat vývoj utkání, nevyužil ale ani tuto přesilovku. Pardubice se po výhře Kladna nad Znojmem propadli na poslední příčku v extraligové tabulce.

Jiří Kučera (HC Lasselsberger Plzeň): „Jsme rádi za tříbodové vítězství, čekali jsme na něj devět kol. Důležité bylo, že jsme dnes dali dva góly v jedné minutě, což se proti nám povedlo třeba Litvínovu. V minulém kole v Třinci jsme měli více gólových příležitostí, nedokázali jsme je ale proměnit. Hokej je o gólech a my jsem jich dnes dali více než soupeř.“

Miloš Říha (HC Moeller Pardubice): „Jsem zklamaní z vývoje utkání, přestáli jsem sice úvodní tlak domácích, poté jsem byli lepší, trefili jsme tyčku a neproměnili několik dalších šancí. Bohužel jsme už sto dvacet minut nedali gól. Sedí to na nás. Po dvou chybách jsme dostali hloupé góly a už jsme se z toho nezvedli. Chtěl bych pochválit gólmana Lašáka, který po zranění podal dobrý výkon.“