28.3.2008
Michal Vilím

Konečně! Pardubice porazily doma Ústí nad Labem za tři body

PARDUBICE — Napočtvrté se to povedlo. Hokejisté HC Moeller Pardubice dokázali v ČEZ Areně porazit nováčka extraligy. Cesta za posledními třemi body v této sezoně byla velmi trnitá. Moeller se dostal v zápase do dvoubrankového vedení, trefili si Zdeněk Ondřej a Jiří Cetkovský. Slovan však ve druhém dějství srovnal krok, přesto vrátil Východočechům vedení Petr Koukal. Ve třetí třetině srovnal David Pojkar, aby svůj první extraligový vítězný gól vsítil Jan Semorád. HC Moeller Pardubice se tak se svými fanoušky rozloučil vítězstvím.

O2 extraliga, UDR9, pátek 28.3.2008, ČEZ Arena Pardubice

Ústí nad Labem

4:3
2:0, 1:2, 1:1
Branky a nahrávky: 16:38 Ondřej (Zohorna), 17:21 Cetkovský (Radil), 36:42 Koukal (Šeda), 49:56 Semorád – 26:24 Zápotočný (Pazourek), 30:24 Pazourek (Šaffer), 48:31 Pojkar (Krajči). Rozhodčí: Hribik – Čížek, Prchal. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:2. Diváci: 2105. Střely na branku: 39:27. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Dynamo Pardubice: Lašák – Koma, Havíř, Snopek, Linhart, M. Šeda, Nikolov – Pivko, Zohorna, Ondřej – Cetkovský, Radil, Somík – Kolář I, Koukal, Starý – Klejna, Semorád, Dobiáš. Trenéři: Jiří Šejba a Ladislav Lubina.
Ústí nad Labem: Přikryl – Novotný, Zápotočný, Klobouček, Gýna, Němeček, Evan, Pojkar, Hořava – Janků, Pazourek, Káňa – Hovorka, Šagát, Šaffer – V. Novák, Špirko, M. Novák – Krajči, Nedorost, Hašek. Trenéři: Jan Votruba a Vladimír Evan.

Poslední domácí zápas v pardubické hale v této sezóně si Moeller předsevzal odehrát s grácií a s přáním nalákat diváky na další hokejový ročník. Zároveň si Pardubice chtěly spravit chuť a poprvé porazit doma Ústí za tři body. První příležitost si však vypracoval útok Slovanu. Špirko se po rychlé kombinaci zjevil před Lašákem, ten mu však betonem radost překazil. Poté byl za katr odeslán nejprve Šagát a následně Pojkar. Moeller tak měl k dispozici zhruba minutovou přesilu pět ku třem, kterou ale trestuhodně promrhal.

Další fáze hry se utápěla v celých sériích nepřesností na hokejkách obou týmů. Svižnější hokej přinesla až přesilová hra Slovanu, kdy se dostal do výhodné pozice ústecký Pazourek. Ale karta se záhy zcela otočila. Tomáš Zohorna zabojoval v rohu kluziště a naservíroval puk jako na stříbrném podnose Zdeňku Ondřejovi, který Přikryla přelstil švihem – 1:0. Necelou minutu na to profrčel útočným pásmem novopečený reprezentant Jiří Cetkovský a rychlou střelou zvýšil na 2:0.

Druhá třetina začala dohrávkou přesilovky Východočechů z úvodního dějství. Moeller hezky kombinoval v útočném rozestavení a střele Pivka od modré a následným dorážkám chybělo ke gólu jen velmi málo. Ve 25. minutě byl vyloučen domácí bek Havíř a ústečtí hráči po nepřehledném závaru před brankovištěm vstřelili prostřednictvím dorážky Daniela Zápotočného branku – 2:1.

V polovině střetnutí měl také Slovan možnost dvojnásobné převahy hráčů na ledě. Po vyloučení Ondřeje byl na trestnou poslán kapitán Snopek a Severočeši vyrovnali. Dvě vteřiny po návratu Snopka na led se ocitl zcela sám mezi kruhy David Pazourek a vyrovnal na 2:2. Stejnou výhodu měl i Moeller, ale rovněž ji nezužitkoval. V této převaze Ústí přišlo o forvarda Šaffera, který s bolestivou grimasou opustil ledovou plochu. V následné hře čtyři na čtyři vypálil od modré Šeda, odražený touš si našel Petr Koukal a poslal svůj tým opět do vedení 3:2.

Hned zkraje třetí třetiny fauloval expardubický obránce Novotný a v převaze ostře mířil od modré Koma. Jeho bomba však skončila mimo. Naopak udeřili hosté. V 48. minutě sehrál Slovan pohlednou kombinaci. Krajčí přesně našel před branku si sjíždějícího Davida Pojkara a ten téměř do prázdné znovu vyrovnal na 3:3.

Ale gólový účet se neudržel ani dvě minuty. Diváci si mohli připadat jako na houpačce, když hned poté vyslal švih přes obránce Jan Semorád a Přikryl puk neudržel – 4:3. Moeller chtěl rozhodnout při vyloučení Krajčího, ale Koukal pálil jen do ochranné sítě. Tři minuty před koncem mohl skórovat také Snopek, ale jeho střela orazítkovala pouze tyč. Při následné power play si Ústečtí sice šance vytvořili, ale neproměnili je. Pardubice tak zvítězily v poslední domácím utkání dobíhající sezóny 4:3.

Jiří Šejba (HC Moeller Pardubice): „Rozhodující byla třetí třetina, ve které šlo o to, kdo dá rozhodující branku. Nám se to podařilo, a tak jsme šťastně vyhráli. Jsem rád, že jsme se s domácími diváky rozloučili vítězstvím.“

Jan Votruba (HC Slovan Ústečtí Lvi): „Bylo to utkání, které jsme potřebovali před play off sehrát, a jsem rád, že Pardubice k zápasu tak přistoupily. V první polovině zápasu jsme špatně bruslili, faulovali a domácí toho využili ke dvougólovému vedení. Třetí třetina byla z naší strany nejlepší, ale mohu konstatovat, že dnešní výkon by na baráž, která nás čeká, nestačil.“