1.2.2008

Na Zlín se zkrátka nedaří, Pardubice prohrály i ve městě obuvi

ZLÍN — Čtyři zápasy – čtyři porážky. Hokejistům HC Moeller Pardubice to na tým RI Okna Zlín v této sezoně vůbec nejde. V dnešním utkání 47. kola O2 extraligy Východočeši podlehli tomuto neoblíbenému soupeři 3:5. Moelleru se vůbec nepovedla druhá třetina, kterou prohrál 0:3, a prakticky v ní prohrál tento zápas. O góly Pardubic se podělili Jan Starý, jenž srovnával na 1:1, Tomáš Rolinek a Jiří Cetkovský.

O2 extraliga, 47. kolo, pátek 1.2.2008, Zimní stadion Luďka Čajky

Berani Zlín

5:3
1:1, 3:0, 1:2
Branky a nahrávky: 5:18 M. Pšurný (Balán), 23:54 Rachůnek (Galvas), 27:56 Balaštík (Galvas), 32:29 Hamrlík (Balaštík), 50:41 Kubiš (Klouček) – 7:13 Starý (Koukal), 49:39 Rolinek (Koukal), 55:50 Cetkovský (Sýkora). Rozhodčí: Homola – Guth, Rittich. Vyloučení: 8:7, navíc Klouček (Zlín) 10 minut osobní trest. Využití: 3:2. Diváci: 4035. Střely na branku: 39:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3.
Berani Zlín: Murín – Hamrlík, Galvas, Nosek, Ďurák, Hlavačka, Klouček, Vosátko, Lučka – Balaštík, Leška, Rachůnek – Okál, M. Čech, Brunec – M. Pšurný, Balán, R. Pšurný – Kubiš, Roman Vlach, F. Čech.Trenéři: Rostislav Vlach a Stanislav Přikryl.
Dynamo Pardubice: Lašák (32:29 Hylák) – Snopek, Nikolov, Nakládal, Táborský, Linhart, Koma, M. Šeda – Sýkora, Rolinek, Bláha – Tvrdík, Pucher, Cetkovský – Kolář I, Koukal, Starý – Klejna, Zohorna, Semorád. Trenéři: Jiří Šejba a Ladislav Lubina.

On line přenos Zápis o utkání Referát ČTK

Zlín se ujal vedení, pak vyrovnal Jan Starý

První možnost ke skórování měli domácí, když už po pěti sekundách byl vyloučen pardubický útočník Tomáš Bláha. V přesilovce ostře vypálil zlínský Nosek, ale gólman Lašák jeho pokus vykryl. Stejně neúspěšně se vedlo Pardubickým po Okálově trestu za faul loktem.

Největší šanci v první třetině měly Pardubice paradoxně při vlastním oslabení, když byl za faul kolenem vyloučen bek Jaroslav Koma. V této početní nevýhodě ale ujel všem expres Petr Sýkora, ale na ulehajícího gólmana Murína nestačil.

A tak udeřilo na druhé straně. Neutekla ani půlminuta po Sýkorově trestu a Stanislav Balán našel před brankou volného Michala Pšurného, jenž si s gólmanem Pardubic dokázal poradit – 1:0.

Vedení beranů trvalo ale jen necelé dvě minuty. To Petr Koukal od mantinelu nahrál mezi kruhy Janu Starého, jenž puk přímo z voleje poslal za Murínova záda – 1:1. I v dalších minutách pokračoval poměrně pohledný a oboustranně útočný hokej.

Do konce úvodního dějství se ale toho na zlínském ledě moc neudalo. Žádný z týmů nedokázal využít nabídnutou přesilovku, Moeller nepotrestal vyloučení Michala Pšurného a Tomáše Klouček. Domácí zase nevyužili početní výhodu po trestu za podražení pro Jaroslava Komu

Domácí třemi góly utekli a prokázali, že na Pardubice umí

0:3. Takovým výsledkem z pardubického pohledu skončila druhá třetina. A přitom její začátek patřil borcům v bílých dresech. Útočník Kolář ve 22. minutě obratně ze vzduchu trefil kotouč, ale ten nakonec těsně ve velké šanci minul zlínskou klec.

Na druhé straně o minutu později fauloval Tomáš Linhart a domácí nabídnutou šanci využili. Na trestné lavici pobyl necelou minutu, když Ivan Rachůnek dostal kotouč, před pardubickou bránou si položil jeho strážce a zasunul kotouč do ní – 2:1.

Zlínští navýšili své vedení o čtyři minuty později. A opět se prosadili v přesilovce. Tentokrát byl vyloučen obránce Snopek. Lukáš Galvas projel pásmem, počkal si na vhodný moment a puk poslal do palebné pozice Jaroslavu Balaštíkovi. Zlínský střelec neměl těžkou práci, kotouč z voleje poslal do pardubické branky – 3:1. Posedmé v této sezoně se tento borec gólově radoval proti Pardubicím.

A to nebylo všechno. Okolo poloviny zápasu dostal Zlín svého soupeře pod tlak, Ján Lašák nejprve nestačil na Balaštíkovu střelu, která skončila na horní tyči, o chvíli později likvidoval velké šance Hamrlíka a Rachůnka. Pak ale nemohl stačit na skvěle sehrané přečíslení dva na jednoho, které zakončil Martin Hamrlík – 4:1.

Pardubická opora přepustila své místo Alexandru Hylákovi, který se uvedl lapením Balánovy šance. Ve 35. minutě chytl brejk Petra Kubiše.

Pardubice se nevzdaly a zmírnily porážku

Na počátku třetí třetiny musel brankář Hylák zasahovat proti šanci Romana Pšurného, pak se ukázal proti Balaštíkově úniku a dorážce. Na opačné straně zase musel zářit Igor Murín po šanci Jana Starého.

V 50. minutě vykřesal hostím naději Tomáš Rolinek, jenž se nejlépe zorientoval v Murínově brankovišti a po Koukalově příhře snížil na 4:2 z pohledu domácích.

Zlínu vrátil tříbrankové vedení Pavel Kubiš. Ten se dostal k nečekanému odrazu puku od mantinelu a do prázdné branky vstřelil gól na 5:2.

Poslední gólové slovo ale měli Východočeši. Ti využili přesilovou hru po vyloučení Tomáše Kloučka za faul loktem. Ke své obávané pumelici se dostal Petr Sýkora, kotouč se od zadního mantinelu odrazil k Jiřímu Cetkovskému, jenž ho uklidil, kam chtěl – 5:3.

Východočeši se pokusili zdramatizovat zápas, aktivní hrou nutili soupeře k chybám, ale ten si čtvrté vítězství nad Pardubicemi v této sezoně nenechal vzít.

Rostislav Vlach (RI Okna Zlín): „Po naší úvodní brance se hra vyrovnala. Využili jsme přesilovky, a to rozhodlo. Jsme rádi za tři body. Mužstvo šlo v posledních zápasech herně nahoru, což nás velmi těší. Teoretická šance na play off stále trvá, i když jsme realisté. Musela by nám hrát spousta aspektů do karet, abychom dotáhli naši ztrátu do úspěšného konce a postoupili dále.

Jiří Šejba (HC Moeller Pardubice): „Zápas se rozhodoval v přesilových hrách. V našem oslabení jsme propadli, zatímco Zlín má přesilovky dobře sehrané. V tomto směru byl lepším celkem a zaslouženě vyhrál.“