Extraliga ledního hokeje, 36. kolo, pátek 14.1.1994, Palác kultury a sportu

Vítkovice

5:3
1:0, 2:1, 2:2
Branky: 4. Škuta, 38. Zdráhal, 40. Wolf, 43. Kotala, 60. Kotala – 35. Král, 49. Zadina, 55. Pospíšil. Rozhodčí: Pasker – Brázdil, Halas. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:1. Diváci: 4887. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Vítkovice: Hlinka – Přibyl, Javín, Škuta, Malík, Kramný, Wolf – Peterek, Kotala, Badal (30. Šebesta) – Kaděra, Piskoř, Folta – Zátopek (30. Varaďa), Sikora, Zdráhal.
Dynamo Pardubice: Biegl – Měsíček, Malinský, Kapulovskij, Jančařík, Filip, Kutílek – Šejba, Filipi, Lubina – Zadina, Král, Procházka – Pospíšil, Blažek, Slabý (35. Bartoška).

Ve střetnutí velmi dobré úrovně zvítězili hokejisté Vítkovic nad Pardubicemi 5:3, když vítězství domácích pečetil při power play Kotala střelou do prázdné branky. V Ostravě produkovaly oba týmy kombinační hokej s rychlými útočnými akcemi a častou střelbou.

Brankáři Hlinka a Biegel však chytali velmi pozorně, a tak jedinou branku v úvodní části vstřelil vítkovický obránce Škuta při přesilové hře čtyři na tři. V úvodu druhé třetiny měli mírnou převahu domácí, ale pak se začali prosazovat technickou hrou pardubičtí hokejisté a v 35. minutě Král vyrovnal na 1:1. Závěr třetiny však opět probíhal v režii Vítkovic. V 38. minutě Zdráhal tvrdou střelou při přesilovce pět na čtyři znovu dostal domácí tým do vedení a na 3:1 zvýšil ve 40. minutě Wolf po přihrávce od Varadi.

Na začátku závěrečné části vítkovický útočník Kotala střelil po individuální akci čtvrtou branku domácích, ale hosté nerezignovali, a ve 49. minutě po hezké kombinaci snížili Zadinou na 2:4 a při vyloučení vítkovického obránce Javína dal třetí gól Pardubic Pospíšil.

V dramatickém závěru utkání hráli hosté power play a vítkovický útočník Kotala střelou do prázdné branky definitivně rozhodl o vítězství domácích.