Reportáž ze zápasu

Extraliga ledního hokeje, 25. kolo, pátek 26.11.1993, Zimní stadion města Pardubic

Vítkovice

3:4
2:0, 0:3, 1:1
Branky: 9. M. Filip, 28. Šejba, 56. Pospíšil – 29. Folta, 31. Fabián, 33. Fabián, 48. Badal. Rozhodčí: Haber – Brunclík, Rouspetr. Vyloučení: 0:3. Bez využití. Diváci: 1963. Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4.
Dynamo Pardubice: Biegl – Malinský, Brdíčko, Jančařík, J. Filip, Říčař, Špelda – Šejba, M. Filip, Lubina – Zadina, Král, Pospíšil – Bartoška, Blažek, Slabý.
Vítkovice: Hlinka – Wolf, Kysela, Škuta, Javín, Kramný, Přibyla (21. Malík) – Fabián, Šimíček, Folta – Kaděra, Kotala, Ryšánek – Peterek, Piskoř, Badal.

Pardubickým hokejistům se zřejmě zalíbila hra na přesýpací hodiny. V minulém kole ji předvedli v perfektním provedení ve Zlíně, v pátek i pro své diváky v Pardubicích. Nejprve tahali za delší konec oni.

Po nastřelené tyčce v desáté sekundě utkání se rozsvítilo červené světlo za vítkovickým brankářem Hlinkou nejprve v osmé minutě po vzorové akci prvního pardubického útoku Ladislav Lubina – Martin Filip – Jiří Šejba. Úspěšným střelcem byl exhradečák Filip.

V závěru první třetiny zaúřadovala znovu dvojice nejzkušenějších pardubických hráčů Lubina – Šejba a posledně jmenovaný profesorsky zavěsil podruhé. Hra byla vyrovnaná, příležitosti na obou stranách, ale Biegl byl doslova neprůstřelný.

Ve druhé třetině Vítkovičtí přeřadili na vyšší rychlostní stupeň, excelovat začala trojice Folta, Fabián a Kaděra. Pardubičtí přeřadit zapomněli, a tak se velmi příznivé vedení 2:0 změnilo po druhé třetině na stav 2:3.

Jednoduchá důrazná hra Vítkovic přinesla další úspěch i ve třetí třetině, kdy se podařilo Badalovi ve 48. minutě překonat Biegla počtvrté. Pardubičtí se sice snažili, ale bez podstatného úspěchu. Další zvrat se už nekonal.