Reportáž ze zápasu

Extraliga ledního hokeje, 3. kolo, pátek 23.9.1994, Zimní stadion města Pardubic

Dynamo Pardubice

Vítkovice

5:4
3:1, 1:0, 1:3
Branky: 1. Hejduk, 4. Šejba, 5. Weber, 31. Zadina, 47. Šejba – 4. Peterek, 45. Opulskis, 46. Šimíček, 55. Opulskis. Rozhodčí: Pasker – Hauser, Charvát. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3639. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4.3, 5:3, 5:4.
Dynamo Pardubice: Biegl – Filip, Kostka, Pácal, Jančařík, Ťoupal, Špelda – Hejduk, Zajíc, Šejba – Zadina, Král, Procházka (21. Provazník) – Weber, Blažek, Pospíšil.
Vítkovice: Svoboda (5. Hlinka) – Javín, Přibyla, Kysela, Kramný, Mareček, Konštacký (21. Škuta) – Ryšánek, Kotala, Pavlík – Folta, Šimíček, Peterek – Badal, Piskoř, Opulskis – 41. navíc Šebesta, Moravec, Černý.

Komentář

Na začátku 4. minuty hosté vyrovnali, ale o půl minuty později pardubičtí znovu vedli. Byla to druhá střela domácích na Svobodovu branku. A když v 5. minutě přidali třetí gól, šel Svoboda na střídačku a jeho místo zaujal Hlinka. Ten působil mnohem jistějším dojmem a přispěl k tomu, že se jeho celek rychle vzpamatoval a zcela vyrovnal hru.

V první třetině měli hosté největší příležitosti při početní převaze v 11. minutě, kdy Piskořem nastřelili tyčku.

Také ve druhé třetině viděli diváci vcelku vyrovnanou hru, kdy šance hostí mařil výborný Biegl. V polovině utkání při vlastním oslabení ujeli Král se Zadinou a dali soupeři lekci z proměňování šancí.

Závěrečná třetina přinesla nečekaně dramatický vývoj utkání. Hosté do 45. minuty dokázali snížit na rozdíl jediné branky, ale Šejba svou druhou brankou znovu zvýšil vedení Pardubic. Pět a půl minuty před koncem utkání si dali domácí nešťastně čtvrtý gól a z jasného utkání se stalo drama.

V poslední minutě hráli hosté power play, ale bez užitku. Pardubice se prezentovali v utkání výbornou kombinační hrou, rychlým pohybem a pohotovou střelbou. V závěru se však museli obávat o výsledek, když se nechali zatlačit do defenzívy. Vítkovičtí doplatili na špatné proměňování gólových šancí a zejména je handicapoval slabý výkon brankáře Svobody v úvodu utkání.