Reportáž ze zápasu

Český Telecom extraliga ledního hokeje, 49. kolo, pátek 3.3.2000, Zimní stadion města Pardubic

Vítkovice

6:4
2:2, 3:0, 1:2
Branky a nahrávky: 11:47 Pácal (Lubina, T. Blažek), 13:05 Tvrdík (Píša, T. Blažek), 21:07 J. Kudrna (Filip), 23:44 Kántor (P. Sýkora), 37:44 Kántor (Mosnár), 45:07 Tvrdík (Blažek, Lubina) – 3:23 Kaděra, 19:52 Irgl (M. Tomášek), 43:40 Bacho (Kaděra), 51:34 Bacho (Pavliš). Rozhodčí: Vokurka – Kareš, Pešan Vyloučení: 4:7, navíc Polášek (Vítkovice) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. Diváci: 7815. Střely na branku: 41:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Mudroch, Mosnár, Kántor, Jančařík (41. Kolář) – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka – Matějovský, P. Sýkora, A. Novotný.
Vítkovice: Trvaj (24. Prusek) – Zetek, Galvas, Seman, Maškarinec, Jurečka, Zátopek – Padělek, Krayzel, Moravec – Kaděra, Polášek, Streit – P. Hubáček, Irgl, M. Tomášek, od 41. navíc Bacho, Pavliš, Mikšan.

Důležitý krok k postupu do play off udělali hokejisté Pardubic, kteří i ve čtvrtém letošním vzájemném utkání dokázali porazit Vítkovice, tentokrát 6:4. Hosté mají tři kola před koncem základní části již pět bodů manko na předposlední celek tabulky a boj v baráži o záchranu v extralize je zřejmě nemine.

Poslední celek tabulky začal bez respektu a plnou polovinu úvodní třetiny diktoval tempo. Hosté měli více ze hry a jejich sebevědomí podpořila vedoucí branka ve čtvrté minutě, kdy Kaděrovu střelu tečoval domácí Pácal. Vzápětí měli hosté další příležitost, ale Tomášek na Svobodu v brance Pardubic nevyzrál. Pardubický tým dostala do hry vyrovnávací branka ve 12. minutě. Po tomto gólu na dlouhé minuty domácí dostali soupeře pod tlak a ve 14. minutě svoji převahu vyjádřili dalším gólem. V závěru třetiny se však hosté znovu vzchopili a osm sekund před přestávkou srovnali.

Ve druhé části utkání se obraz hry změnil. Pardubičtí měli už ve jednadvacáté minutě měli obrovskou šanci, ale Tvrdík nedal, o minutu později však Kudrna nezaváhal. Ve 24. minutě vyhrál pardubický centr Sýkora vhazování pro Kántora a jeho dělovka vyhnala vítkovického Trvala z branky. Pardubičtí získali klid a ten proměnili ve výraznou převahu. Hráli s důrazem, dobře kombinovali a utkání měli zcela pod kontrolou. Hosté se museli spokojit jen se sporadickými akcemi, které však narážely na dobře organizovanou hru domácí obrany. Ve 38. minutě opět obránce Kántor dělovkou překonal Pruska a domácím tak zajistil vedení.

V závěrečné třetině hosté poslali na led čtvrtý útok, jenž dal jejich hře přece jen trochu jiskry a dvěma brankami vylepšil celkové renomé mužstva.

Petr Hemský (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Vítězství nás přiblížilo k play off. Máme zraněná levá křídla, tak jsme museli na tomto místě dát příležitost obránci Novotnému. Po zranění Jančaříka v obraně se musel vrátit na své místo a utkání dohrál junior Kolář.“

Vladimír Vůjtek (HC Vítkovice Steel): „Domácí hráli lepší hokej, nám utekl začátek druhé třetiny, kdy jsme dostali dva rychlé góly. Momentálně je mužstvo ve špatném psychickém stavu. I když se hraje ještě o šest bodů, záchrana je asi v oblasti snů.“