Reportáž ze zápasu

Český Telecom extraliga ledního hokeje, 17. kolo, pátek 27.10.2000, Zimní stadion města Pardubic

Vítkovice

3:1
0:1, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 28:58 J. Kudrna (S. Procházka, A. Novotný), 30:27 Lubina (Malinský), 51:43 J. Kudrna (Filip, S. Procházka) – 16:55 Štraub (Kaděra, Philipp). Rozhodčí: Minář – Fiala, Matějček. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 9000 (vyprodáno). Střely na branku: 37:34. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Píša, Pácal, Malinský, Jančařík, A. Novotný, Divíšek – P. Sýkora (57. Kábrt), Janecký, Rolínek – Tvrdík, T. Blažek, Lubina – J. Kudrna, Filip, S. Procházka.
Vítkovice: Trvaj – Škuta, Zápotočný, Philipp, Jerofejev, Výtisk, Seman – Moravec, Pleva, Martin Procházka – Kaděra, Štraub, I. Padělek – M. Tomášek, Ivan, Pavelek – Selingr, Polášek, Irgl.

Ani v devátém utkání na vlastním ledě pardubičtí hokejisté nezaváhali, v utkání velmi dobré úrovně dnes přehráli třetí mužstvo ligové tabulky Vítkovice v poměru 3:1 a udrželi se v čele extraligy.

Hosté nastoupili se čtyřmi útoky a naznačili, že do Pardubic nepřijeli pouze bránit. Tradiční domácí nápor eliminovali důslednou nátlakovou hrou, a tak se v úvodní třetině hrál vyrovnaný hokej. Šance na obou stranách se rodily jen zřídka, přesto vítkovický Martin Procházka a pak i jeho spoluhráč Kaděra mohli otočit skóre. To se povedlo až v 17. minutě Štraubovi, jehož střelu od modré pustil Svoboda lacino za svá záda.

V poslední půlminutě úvodní třetiny mohl srovnat Lubina, ale gólman Trvaj byl proti. V úvodu druhé Svoboda odčinil chybu při prvním gólu a skvěle zlikvidoval Ivanovu šanci. Pardubičtí se postupně začali prosazovat důraznější hrou, která jim přinášela i šance. Nadále ale museli hrát obezřetně, protože rychlé protiútoky Vítkovic vždy znamenaly nebezpečí pro Svobodovu branku.

Tlak domácího týmu neustále narůstal a ve 29. minutě přinesl vyrovnání z hole Kudrnovy. O necelé dvě minuty nato Pardubičtí Lubinovou zásluhou otočili skóre, když byl vyloučen Jerofejev. Potom hráli hosté čtyřminutové oslabení, ale příliš statická hra soupeře v útočném pásmu nic nepřinesla. V závěrečné minutě této třetiny mohly oba týmy znovu změnit skóre, ale zůstalo jen při šancích.

Třetí dějství velkého dramatu se neslo ve znamení náporu Severomoravanů, jejichž trenéři přeházeli složení útočných řad. Nápor trval zhruba deset minut a domácí odolávali jen se štěstím a vypětím sil. Mezi 41. a 50. minutou vítkovického brankáře neohrozili. V 52. minutě ale pardubickým vyšel rychlý brejk a Kudrna po spolupráci s Filipem a Procházkou svojí druhou brankou pečetil vítězství domácího týmu.

Josef Paleček (HC IPB Pojišťovna Pardubice): „Bylo to velmi kvalitní utkání, Vítkovice potvrdily, že jsou silným týmem. Nás v rozhodujících momentech podržel brankář Svoboda a jeho zákroky hráče uklidnily.“

Alois Hadamczik (HC Vítkovice): „Jsem přesvědčen, že zásluhou obou týmů to bylo vynikající utkání. O naší prohře rozhodly neproměněné vyložené šance, ale nebylo to poprvé. Na jejich proměňování budeme muset hodně pracovat.“