Tipsport extraliga ledního hokeje, 18. kolo, úterý 28.10.2003, Duhová aréna

Vítkovice

2:2p
1:2, 1:0, 0:0 – 0:0
Branky a nahrávky: 5:23 Průcha (Koukal, Kolář), 26:25 Mrázek (Lubina, Dopita) – 7:32 Burger (Hubáček, Kaděra), 17:06 M. Tomášek (I. Padělek, A. Padělek). Rozhodčí: Husička – Guth, Rittich. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:0. Diváci: 8850. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.
Dynamo Pardubice: Svoboda – Zábranský, Linhart, Podhradský, A. Novotný, Duben, Mudroch, Pácal – Mrázek, Dopita, Pištek – P. Sýkora, T. Divíšek, Lubina – Kolář, Koukal, Průcha – Kudrna, Mikeska, Janecký. Trenéři: Miloš Říha a Jiří Seidl.
Vítkovice: Trvaj – Seman, Černošek, Kowalczyk, Pavel Kumstát, Ficenc, Dresler – Kaděra, Burger, Hubáček – I. Padělek, A. Padělek, Olesz (41. Krenželok) – Irgl, J. Štefanka, M. Tomášek. Trenéři: Ladislav Svozil a Aleš Tomášek.

Hokejisté vedoucích Pardubic remizovali s Vítkovicemi 2:2 a počtvrté za sebou nevyhráli. Po zisku tří bodů z uplynulých čtyř zápasů se náskok Východočechů snížil před druhou Spartou a třetím Zlínem na dva body. Jubileum slavil pardubický útočník Ladislav Lubina, který odehrál svůj osmistý zápas v nejvyšší soutěži.

Hned v šesté minutě otevřel svou osmou trefou v sezoně skóre Průcha, ale hned za dvě minuty Burger srovnal stav. Rázem se vývoj hry otočil, domácí se nemohli dostat do tempa a pokud se dostali na dostřel Trvajovy branky, místo rázné střelby kombinovali. To nahrávalo Vítkovicím a v 18. minutě dostal Ostravany Tomášek do vedení. Devětatřicet vteřin před koncem první třetiny ujel P. Sýkora, vyjíždějící Trvaj ho podrazil, ale rozhodčí Husička místo trestného střílení potrestal vítkovické mužstvo dvouminutovým trestem. To se nelíbilo pardubické střídačce a dostala také dvě minuty – za zdržování hry.

Ve druhé třetině domácí přeskupili složení útoků a bylo to znát. Důraznější hrou si vytvořili výraznou převahu, ale vyjádřili jí pouze Mrázkovým vyrovnávacím gólem ve 27. minutě. O pět minut později se kotouč dostal do Trvajovy branky, ale pro posunutí branky gól neplatil. Trvalá převaha domácího celku změnu skóre nepřinesla, jen Trvaj si připisoval jeden zákrok za druhým. Hodně mu pomáhali spoluhráči, kteří často vytvářeli před svým brankářem neprůstřelný val.

Třetí třetinu začali aktivněji hosté a ve 45. minutě měl Tomášek šanci získat svému týmu vedení, ale netrefil odkrytou branku a na druhý pokus zamířil jen do Svobodovy lapačky. Pardubičtí se pak dostali pod tlak Vítkovic díky špatné hře obrany, která si nedovedla poradit s důrazným napadáním soupeřových útočníků. Pro vítkovickou obranu byl největším nebezpečím Koukalův útok. V 56. min. ale propásl jedinečnou šanci Kolář, který se ocitl před Trvajem, trefil jen betony vítkovické opory. Ve třetím letošním prodloužení na pardubickém ledě se domácí podstatnou část pětiminutovky bránili, ale ubránili se.

Jiří Seidl (HC Pardubice): „Chtěli jsme soupeře dostat pod tlak hned od začátku a snažit se o častější střelbu, což se nám podařilo jen v určitých fázích druhé třetiny a to je málo. Šance, které si vytvoříme, neproměňujeme, trochu se trápíme v koncovce a to nás přivádí do určitého útlumu.“

Ladislav Svozil (HC Vítkovice): „Přijeli jsme s tím, že budeme hrát vyloženě zezadu a nepustíme domácí do tlaku. Chtěli jsme hrát jednoduše i za cenu zakázaného uvolnění a hráli jsme na tři pětky s tím, že domácím rozkouskujeme hru, což si myslím, že se nám povedlo. V závěru se štěstí mohlo přiklonit ke kterémukoli mužstvu. S bodem jsme spokojeni.“