30.01.2015

VIDEO: Takové duely musíme zvládnout, litoval Miloš Říha st.

PARDUBICE — I když Pardubice soupeře z Hradce Králové celkově přestřílely 39:29, radovali se z výhry ve čtvrtém letošním derby hráči Mountfieldu HK. „Zápas se rozhodl v první třetině, ve které jsme měli využít přesilové hry,“ uvedl po prohře 1:2 v prodloužení hlavní trenér pardubických hokejistů Miloš Říha starší.

„Hradec při našem náporu nestíhal a hodně fauloval. Od druhé třetiny se hra vyrovnala, neboť jsme mužstvo trochu zabrzdili, takže jsme si nevytvořili tolik šancí. Do třetí třetiny jsme vstoupili strašně, asi jsme měli strach, a Hradec byl jasně lepší. Vyrovnání podle mě padlo z metrového ofsajdu. Od poloviny zápasu se začaly zákroky posuzovat úplně jinak. Hradec hrál na hranici faulů. I takové utkání ale musíme doma zvládnout,“ pokračoval ve svém hodnocení šéf pardubické střídačky pro klubový YouTube kanál.