23.04.2014

Tohle je nejlepší hokej v KHL, chválí Jakub Nakládal

PRAHA — Strhující podívanou, při které přestane dýchat leckterý hokejový fanoušek, nabízí finálová série Kontinentální hokejové ligy. Bývalý obránce Pardubic Jakub Nakládal si souboj o Gagarinův pohár náležitě užívá. V úterý pozdě večer slavil spolu s téměř sedmnácti tisíci diváky výhru 3:2 nad Metallurgem Magnitogorsk, po které se pražský Lev posunul do vedení 2:1 v sérii.

HC Lev Praha

Chystáte se navštívit finále KHL?

Čtvrté finálové utkání Kontinentální hokejové ligy HC Lev Praha – Metallurg Magnitogorsk je na programu ve čtvrtek 24. dubna 2014 od 19.00 hodin v pražské O2 areně. Vstupenky na něj by měly být ještě k dostání zhruba dvě hodiny před začátkem zápasu z uvolněných rezervací.

„Mám super náladu, podařilo se nám vyhrát. Myslím, že to byl podobně kvalitní zápas jako v Magnitogorsku. Tohle je nejlepší hokej, co se může v KHL vidět,“ spokojeně vyprávěl po skončení zápasu bývalý hokejista Pardubic.

Podle něj mohou fanoušci sledovat vrchol klubového hokeje starého kontinentu. „Každý si může myslet něco jiného, ale podle mě tomuhle nic nechybělo. Mohli jsme sledovat skvělou podívanou: potyčky, občas i bitky, šance a samozřejmě góly. Atmosféra díky skvělým fanouškům byla neskutečná,“ nadšeně vyprávěl.

„Jediný záludný je Jan Kovář, který píchá a šťouchá hokejkou. Jinak je to paráda – nikdo nejezdí s hokejkou nahoře, můžeme si užívat zatím fantastické zápasy,“ pokračoval Jakub Nakládal.

Člověku běhal mráz po zádech

Utkání sledovala prakticky vyprodaná O2 areně. Místa zůstala volná pouze v klubovém patře, když 16 435 řvalo „Kdo neskáče, není Čech“, tak člověku běhal mráz po zádech. „Atmosféra byla skvělá. Když celý stadion začal skákat, tak mi vyskákaly všechny chlupy na těle, to jsem nečekal,“ líčil své pocity.

Lev Praha v zápase dvakrát vedl, Magnitogorsk dokázal vždy vyrovnat, gól na 2:2 vstřelil 80 vteřin před koncem základní hrací doby. Zdálo se, že zápas dospěje do prodloužení s nejasnou délkou trvání. Jenže domácí dokázali zásluhou Justina Azeveda odpovědět v čase 59:37!

„To jsem málem rozšlapal střídačku, to nás všechny popadla obrovská euforie,“ přiblížil své pocity v moment, kdy libeňská hala poskočila v základech.

Finále ve vyprodané O2 areně je splněným snem

Jakub Nakládal působí v pražském Lvu druhou sezonu. V té minulé vypadl hned v prvním kole play off, letos bojuje přímo o Gagarinův pohár, když dokázal postupně vyřadit Medveščak Záhřeb, Donbass Doněck a Lokomotiv Jaroslavl.

„Když se začal skládat tým, možná někoho napadalo, že by mohl dojít daleko. Tohle je ale pohádka: hrát finále ve vyprodané O2 areně…“ dojatě konstatoval.

Pražský tým vede v sérii 2:1 na zápasy. „Zbývá nám dost sil!“ jasně vyhlásil Jakub Nakládal vstříc dalším zápasům. Podle něj není špatné, že v KHL se play off hraje ob den, ne ve dvoudenních sledech jako Tipsport extraliga: „Den po zápase máme volno na regeneraci, docela to utíká. Nemyslím si, že to je špatné, člověk to ani nevnímá, když se mu daří.“