28.07.2014

Starší dorostenci se těší na sezonu, partu tužili v Krkonoších

PARDUBICE — V plném proudu je příprava na novou sezonu nejen A týmu ale také akademických mančaftů HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Starší dorostenci strávili poslední červencový víkend v Krkonoších, vrcholem byl společný sobotní takřka třicetikilometrový týmový výšlap na Sněžku.

Náplní celého soustředění, které se uskutečnilo od 25. do 27. července 2014, bylo neustálé zaměstnání, fyzická i psychická zátěž všech hráčů. „Soustředění bylo velmi náročné, jsme rádi, že jsme jej absolvovali. Program byl velmi pestrý, utužili jsme partu před začátkem sezony. Do ní půjdeme jako tým!“ uvedl útočník Miroslav Rohlík.

Soustředění se zúčastnilo 29 starších dorostenců, čili celý hráčský tým bez hokejistů omluvených pro účast v reprezentacích. Společný víkend začal ranní srazem v Pardubicích, odkud se hráči vydali linkovými autobusy do Malé Úpy, odtud pak museli pěšky s veškerou bagáží do dvoukilometrového nepříjemného stoupání na Janovy body, kam si museli také vytahat veškeré potraviny pro celý pobyt.

Po příchodu na chatu absolvovali hráči první tréninkovou jednotku, po které museli hráči společně posekat trávu, naštípat dříví, připravit ohniště. Zhruba v osm hodin večer si společně opekli špekáčky a hráli hru „Trůn“. Ta spočívala v tom, že každý hokejista se vystřídal na speciálním křesle u ohniště a každý spoluhráč mu mohl položit jakoukoliv otázku s tím, že vše, co se hráči na sebe dozvěděli, se nesmí dostat mimo tým.

„Tato hra byla velmi upřímná. Každý hráč čelil také nepříjemným otázkám, během nich jsme si vyříkali důležité věci a ještě více se stmelili. Tato i ostatní hry byly velmi týmové a prospěšné pro celý mančaftu,“ řekl Miroslav Rohlík.

Slunečná sobota měla hlavní téma jasné: hráči a trenéři společně vyrazili na Sněžku. Celý tým urazil během více než osmihodinového výšlapu 28 kilometrů s náročnými převýšeními. Mančaft se vydal z Janových bud směrem Portášovy boudy, Růžová hora na Sněžku, kam dorazil ve dvě hodiny odpoledne.

Parta pardubických mladíků se společně podepsala do návštěvní knihy, do které zvěčnila svůj cíl, kterého chce v nové sezoně dosáhnout.

Zpátky šli hokejisté ze Sněžky přes Jelenku na Pomezní boudy a odtud přes Malou Úpu a Spálený Mlýn zpět na Janovy boudy, kam se všichni vrátili po sedmé hodině večerní. Během celé cesty hráli hráči několik teambuildingových her.

Teambuildingové hry

Kyvadlo – čtyři hráči vytvoří spojením rukou kolečko a pátý hráč se zavázanýma očima volně padá do všech směrů tak, aby z kola nevypadl – sehraný zbytek týmu ho musí udržet.

Slepá bába – čtveřice hráčů si zaváže oči šátkem, pátý hráč zůstává s otevřenýma očima. Jmenovitě všechny naviguje „slepé“ hráče, aby došli na stanovenou metu.

Sultán – Princip spočívá v tom, že družstvo si musí za deset minut připravit nosítka z větví a za pomocí švihadel. Po zhruba stometrových úsecích musel tým vždy nést jednoho člena jako sultána. Důležitá byla souhra týmu v koordinaci nesení.

V pátek i v sobotu večer si celý tým užil táborák s tím, že sobotní oheň rozdělal bez pomoci sirek pouze ze zbytku žhavých uhlíků, zhruba hodinu byli hráči u ohně zcela sami bez trenérů. Co si řekli před novou sezonu? To ví pouze oni…

„Jsme rádi, že se nám podařilo uskutečnit tuto teambuildingovou akci. Nešlo nám pouze o fyzickou ale také o psychickou zátěž, aby si kluci sáhli na dno a ještě více utužili kolektiv. Byli a vlastně jsme velmi přísní, jde nám o jejich hokejový a celkově osobnostní rozvoj. Pouze tato cesta vede k úspěchu,“ prohlásil hlavní trenér starších dorostenců Miroslav Vybíral.