21.03.2015
(HoH)

Robert Kristan: Odvedli jsme v Litvínově dobrou práci

LITVÍNOV — V olympijské formě odchytal letošní poslední zápas za A tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Robert Kristan. Slovinský reprezentant zneškodnil 55 střel Litvínova, dlouho držel Východočechy ve hře o šestý zápas. Nakonec v čase 73:23 kapituloval.

„Každý zápas je těžký, speciálně ten, kdy prohráváte 1:3 na zápasy. Ale já musím především smeknout před svými spoluhráči, dát jim kredit za to, jak tvrdě pracovali. Na konci nám scházel jediný gól. Minule jsme ho dali my, dnes náš soupeř. Takový je hokej,“ řekl po skončení utkání Robert Kristan.

Pardubice hned na začátku vedle poté, co se ve 4. minutě při přesilovce pět na tři prosadil kanonýr Petr Sýkora. Litvínov vyrovnal skóre na startu třetí části hry a zvítězil až v prodloužení poté, co Viktor Hübl zužitkoval sólový únik. „Možná jsme si na konci mohli lépe hlídat jejich hráče, co dal gól, ale celkově musím říct, že všichni naši hráči dnes udělali pro vítězství všechno, co mohli,“ ohlédl se za posledním moment pardubické sezony.

„Takový je hokej a dnes jsme neměli moc štěstí. Ono je ale těžké zvedat se ze stavu 0:3 v sérii. Dnes jsme ovšem předvedli v Litvínově dobrou práci. Bohužel jsme prohráli a musím smeknout také před výkonem Vervy,“ pokračoval Robert Kristan.

V zápase se vytáhl vynikajícím výkonem, bránu zamkl… Jeho protějšek Pavel Francouz jej chválil s glosami, že používá magnet v rukou a že střely z mezikruží chytal, jako kdyby sbíral hrušky v sadu.

„Já si užívám každý zápas, publikum v Litvínově bylo vynikající stejně jako v Pardubicích. Sbírat puky je moje práce, snažím se jich pochytat co nejvíc, to je celé. Nemohu být spokojený ale – prohráli jsme. Dnes jsem si zachytal hodně, ale k ničemu to nevedlo, dali jsme jeden gól, oni dva,“ poznamenal.

„Těžko hodnotit sezonu po tak těsné porážce. Za sebe přiznávám, že mohu být se svým výkonem spokojený. Děláte ale sport proto, abyste byl co nejvíc šťastný, a to po dnešku nejsem. Poslední dva zápasy jsme hráli velmi dobře,“ doplnil Robert Kristan.