28.02.2015
(HoH)

Porveme se o juniorské play off, ubezpečuje Richard Král

PARDUBICE — Ve čtvrtek zdolali za dva body Liberec, v sobotu obrali o všechny pražskou Slavii. Pardubičtí junioři sice v nahuštěné tabulce ztrácejí, stále však bojují o postup do play off, což by vzhledem k úzkému kádru byl nádherný úspěch. „Pokud ze tří zápasů uděláme šest bodů, budeme tam,“ věří asistent trenéra Richard Král.

Pardubičtí mladíci se po třech poměrně vysokých prohrách (celkové skóre 3:18) propadli na dno tabulky elitní skupiny, nyní se ale hrabou zpátky nahoru. „Pět bodů ze svou zápasů je pro nás obrovská vzpruha, jsme zpátky ve hře o play off. Čekají nás ještě tři zápasy, pokud v nich uděláme šest bodů, věřím, že se do vyřazovacích bojů procpeme. Bude to těžké, ale rozhodně hratelné,“ poznamenal pardubický trenér.

Podle něj jsou základy obou povedených utkání výborné výkony brankáře Karla Vejmelky a hráčů A týmu – Michaela Špačka a Daniela Voženílka. „Celkově tým podal velmi dobrý výkon. Doma hrajeme lépe, to platí u všech mužstev, nechybí tomu nasazení, hrajeme docela disciplinovaně. Z pětibodového víkendu můžeme být spokojeni,“ řekl Richard Král.

Pardubická juniorka zápasí s rozsáhlou marodkou, při povolávání starších dorostenců naráží na pravidlo o jejich maximálním počtu čtyř v daném utkání. „Je nás horko těžko patnáct – pospolitost týmu dělá hodně. Mužstvo včetně trenérů držíme po kupě, snažíme se všichni působit pozitivně. V pondělí nás čeká těžké utkání v Kladně, které potřebujeme vyhrát. Určitě se tam o to popereme!“ vyhlásil.

Přelomové bude pro pardubické mladíky pondělní utkání v Kladně . „Doma jsme s nimi sehráli trochu smolné utkání, Rytíři vyrovnali čtrnáct vteřin před koncem při power play, pak jsme zápas získali v samostatných nájezdech. Tři body byly opravdu blízko – škoda…“ nechal se slyšet Richard Král.

„Kladno hraje nepříjemný silový hokej, má fyzicky dobře vybavené hráče, bude to těžké, bude to bolet, nás bude málo. Pokud do toho kluci dají všechno, můžeme uspět. Všichni týmu věříme, že to dokáže,“ uzavřel pardubický kouč.