04.10.2014
(HoH)

Pavel Halas uznal stížnost Pardubic jako oprávněnou

PARDUBICE — Předseda komise rozhodčích Tipsport extraligy ledního hokeje Pavel Halas zaslal klubu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice svá stanoviska k zaslané stížnosti po pátečním utkání v Liberci. Ve všech bodech ji uznal jako oprávněnou.

Klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice zaslal tři body k posouzení Pavlem Halasem. V prvním nesouhlasil s uznáním branky Liberce na 2:2 v čase 59:48.

„Dosažená branka neměla být uznána, brance předcházel kontakt útočícího hráče v brankovišti. Hra měla být přerušena – vhazování mělo být ve středním pásmu – stížnost oprávněná,“ uvedl v reakci Pavel Halas.

Ve druhém bodě Pardubice nesouhlasily s vyloučením Václava Benáka v 16. minutě utkání za podražení. „Nejedná se o nedovolený zákrok, naopak měl být potrestán hráč domácích číslo čtyři za sekání – oprávněná stížnost,“ reagoval šéf komise rozhodčích.

Poslední zaslanou situací byl brejk dvou na jednoho, ve kterém Tomáš Zohorna nemohl po faulu domácího hokejisty zakončit. „Jednoznačně nedovolený zákrok hráče číslo čtrnáct – stížnost oprávněná,“ doplnil Pavel Halas.

„Jsem rád, že šéf komise uznal naši stížnost ve všech bodech. I my jsme ale v zápase udělali několik chyb, bez kterých bychom nedovolili soupeři vyrovnat. Nyní je potřeba se co nejlépe připravit na nedělní utkání s Vítkovicemi, věřím, že nás fanoušci přijdou podpořit v hojném počtu,“ uvedl po obdržení stanoviska sportovní manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Dušan Salfický.