01.02.2015

Pardubická soupiska je pro závěr sezony úplná

PARDUBICE — V sobotu 31. ledna 2015 skončila u nás možnost hráčských přesunů. Hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice rozšířil svou soupisku pro závěr extraligové sezony o hráče z první ligy. „Chtěli jsme posílit hlavně útok, jednali jsme i o možnostech trejdů, ale nakonec jsme se rozhodli ponechat důvěru stávajícímu kádru,“ uvedl sportovní manažer klubu Dušan Salfický.

„Celý leden jsme pracovali na doplnění soupisky pro závěr letošní sezony, brali jsme samozřejmě v potaz kvalitu hráčů z první ligy. Věděli jsme, že brankáře máme kvalitní, tady nás bota netlačí,. Po příchodu Jakuba Čutty jsme vyztužili obranu. Neříkám, že jsme neměli zájem o obránce, ale to by se muselo na trhu objevit zajímavé jméno, což se nestalo,“ pokračoval.

Klub tedy hledal útočníky pro doplnění ofenzivních řad. „Dívali jsme se po kvalitním centrovi,“ přiznal pardubický sportovní manažer. „Měli jsme něco rozjednané, ale záviselo na souhlasu kmenového klubu, kde působí. Bohužel to nedopadlo,“ doplnil.

Obránci: Tomáš Kolafa, Jan Látal, Rostislav Malena a Tomáš Sedlák

Ústecký obránce Tomáš Kolafa, který hokejově pochází z Kladna, je v letošní sezoně nejproduktivnějším bekem Slovanu, v padesáti prvoligových zápasech vstřelil sedm branek a přidal dvaadvacet asistencí. „Zkušeného Tomáše Kolafu jsme získali v samotném závěru přestupního období, je jedním z nejlepších obránců první ligy. V případě potřeby jej máme k dispozici,“ uvedl Dušan Salfický.

Druhým obráncem, kterého Pardubice získaly z druhé nejvyšší soutěže, je Jan Látal. Čtyřiadvacetiletý bek už na východě Čech trénoval, v šestnácti prvoligových zápasech zaznamenal jednu asistenci, nyní působí v Prostějově.

Z Třebíče může za Pardubice nastoupit Rostislav Malena. Zkušený zadák odehrál v naší nejvyšší soutěži 241 utkání, působil ve Zlíně, Vítkovicích a v Jihlavě. Poslední tři ročníky nastupuje v Horácké Slavii, v letošní sezoně je jejím nejlepším obránce v hodnocení účasti na ledě – má čtrnáct kladných bodů.

Šumperský obránce Tomáš Sedlák v minulé sezoně naskočil do jednoho extraligového utkání za klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, letos je nejproduktivnějším bekem draků. V pětačtyřiceti zápasech vstřelil šest branek a na dalších šestadvacet nahrál.

Útočníci: Rok Pajič, Karel Plášek, Tomáš Rod, Jaroslav Roubík, Aleš Staněk, Matouš Venkrbec a Adam Zeman

Pardubice mohou využít také čtvrtého nejproduktivnějšího hráče českobudějovického Motoru, kterým je Slovinec Rok Pajič. Devětadvacetiletý útočník se může pochlubit bilancí 20+20 ve čtyřiačtyřiceti zápasech za jihočeský tým, hrál na čtyřech mistrovstvích světa elitní skupiny.

Útočník Karel Plášek není pardubickým fanouškům neznámý, ba naopak! Na východě Čech působil v letech 1996 až 1999. Za Pardubice odehrál 153 utkání, v nich vstřelil dvaatřicet gólů a zaznamenal pětadvacet asistencí. V naší nejvyšší soutěži nastoupil celkem k 718 zápasům, působil také ve Znojmě a ve Vítkovicích. Od roku 2011 hraje za Šumperk.

Ústecký útočník Tomáš Rod již za Pardubice nastoupil ve čtyřech zápasech na přelomu kalendářního roku, do statistik kanadského bodování se ale nezapsal. V letošní sezoně je druhým nejproduktivnějším útočníkem Ústí nad Labem, v devětačtyřiceti zápasech vstřelil dvanáct branek a přidal jedenačtyřicet asistencí.

Třetím nejproduktivnějším hráčem první ligy je Jaroslav Roubík. Za východočeský tým nastoupil v Litvínově, i on může v rámci střídavých startů naskočit za pardubický klub. V první lize prožívá soudě dle kanadského bodování svou nejlepší sezonu: 50 zápasů – 35 branek a 32 nahrávek hovoří samy za sebe.

Pětatřicet kanadských bodů za jedenáct branek a čtyřiadvacet nahrávek nasbíral v šumperském útoku forvard Aleš Staněk, který hrál před dvanácti lety extraligu v Havířově. I on může doplnit pardubickou ofenzívu.

Prostějovský útočník Matouš Venkrbec odehrál letos v první lize dvaatřicet utkání, v nich vstřelil čtyři branky a přidal devět asistencí.

Dva zápasy vloni a letos jeden proti Třinci odehrál za Pardubice jihlavský forvard Adam Zeman. V sedmatřiceti zápasech nasbíral dohromady třicet bodů za sedmnáct gólů a třináct asistencí.

Jan Kolář zůstane ve Slavii, pak se vrátí do Pardubic

Do konce letošní sezony zůstane v pražské Slavii útočník Jan Kolář. V Pardubicích nastoupil hráč s číslem 48 k devětadvaceti utkáním, v nich vstřelil tři branky a na čtyři nahrál, ve Slavii má bilanci 1+5 ze čtrnácti zápasů.

Svého útočníka si mohl východočeský klub v tomto týdnu stáhnout. „Po dohodě obou klubů jsme se rozhodli Honzu ponechat do konce sezony ve Slavii. Zde si vybudoval stabilní místo v sestavě, je zde více vytěžován než v Pardubicích. Tato změna mu pomohla, proto jsme rozhodli, aby zůstal ve Slavii do konce extraligové sezony. Po jejím skončení se vrátí zpátky do Pardubic,“ uvedl Dušan Salfický s tím, že pro příští sezonu má Jan Kolář podepsaný kontrakt v Pardubicích.