29.08.2014
(HoH)

VIDEO: Pardubice a Chrudim se dohodly na hlubší spolupráci

CHRUDIM — Hokejové kluby HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a HC Chrudim obnovily užší spolupráci, kterou chtějí navázat na oboustranně výhodnou součinnost z předchozích let.

„Prvním společným projektem mezi oběma kluby je start týmu HC Chrudim v lize mladšího dorostu, mužstvo je složeno z kmenových hráčů Chrudimi a Pardubic,“ uvedl generální manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Ondřej Šebek.

Oba kluby si od tohoto kroku slibují možnost rozšíření herních příležitostí pro širší skupinu hráčů ve věku od čtrnácti do šestnácti let. „V tomto období lze těžko odhadnout další sportovní výkonnost hokejistů. Minulá léta ukázala, že řada hráčů, která se později prosadila v dospělém hokeji, by v případě nemožnosti hrát v partnerském klubu ukončila svou rozvíjející se kariéru. Spolupráce se neomezuje pouze na kategorii mladšího dorostu, ale bude navázána ve všech mládežnických kategoriích,“ řekl sportovní ředitel mládeže pardubického klubu Pavel Rohlík.

Klub HC Chrudim tak bude od nové sezony nastupovat ve druhých nejvyšších soutěžích v kategoriích juniorů, staršího a mladšího dorostu. „Vstupem klubu HC Chrudim do ligy mladšího dorostu dotvoříme komplexní spektrum mládežnických týmů. Jsme rádi, že Chrudim má nyní úplné zastoupení v celorepublikových mládežnických soutěžích řízených Českým svazem ledního hokeje. Tento společný projekt v mládežnických kategoriích je prvotní a základním předpokladem pro případnou hlubší spolupráci i v seniorském hokeji,“ řekl starosta Chrudimi Petr Řezníček.

„Na novou hokejovou sezonu se velmi těšíme a věříme, že v ní budeme i ve spolupráci s pardubickým klubem úspěšní,“ doplnil předseda klubu HC Chrudim Miloš Vavřička.