25.08.2014

Odvety zvládneme, věří po těsných prohrách Zdeněk Venera

TURKU — Dvě utkání – dvě prohry 1:2. Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nesplnili cíl, ze severu Evropy nevezou ani bod. Ale na druhou stranu nemusí skládat zbraně, moc dobře totiž vědí, že mají na to Linköping i TPS Turku doma porazit.

„Sice jsme na severu Evropy uhráli dva totožné výsledky, ale oba zápasy byly naprosto odlišné. Sluší se přiznat, že Linköping byl celkově lepší, tam jsme se zvedli až v závěru. Na ledě Turku jsme byli opravdu velmi blízko bodovému zisku,“ řekl trenér HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Zdeněk Venera.

Podle něj tým podal v Turku oproti zápasu v Linköpingu daleko lepší výkon. „V rámci přístupu a celkového zápasu jsme zaznamenali posun. Je neskutečná škoda, že jsme nebodovali, protože jsme k tomu byli velmi blízko,“ láteřil.

Pardubice vedly po brance Jana Semoráda ve 12. minutě o jeden gól, o náskok přišly až na začátku třetí třetiny. „Jeden vstřelený gól je málo… Měli jsme podstatně více šancí, třeba za stavu 1:1 mohl skórovat Radoslav Tybor, perfektně ujel, gólmanovi udělal krásnou kličku, ale bohužel šanci neproměnil. To bylo ve fázi, kdy se zápas mohl zvrtnout zpátky na naši stranu,“ konstatoval Zdeněk Venera.

Střídačka Pardubic

„Následný gól na 2:1 byl poměrně šťastný, hráč před gólem mávl holí, trefil puk a tečoval nahození od modré do brány. S výkonem v Turku jsem spokojenější oproti tomu pátečnímu,“ pokračoval v ohlédnutí se za nedělním duelem v Turku.

Řada hráčů odehrála během dvojutkání na severu Evropy spoustu cenných minut. „V obraně nám chyběl Václav Kočí, v průběhu zápasu odstoupil ze zdravotních důvodů Aleš Píša, více prostoru dostali mladí beci. Kluci se otrkají, získávají obrovské zkušenosti. Zápasy Ligy mistrů jsou hrané ve vysokém tempu, takové duely těžko dosud hráli. Karol Korím, Ladislav Havlík, Jan Zdráhal nebo Jan Škvor takové možná ani nehráli,“ poznamenal.

Před odjezdem do Švédska všichni tvrdili, že jsou zvědavi, zda Liga mistrů bude opravdu kvalitativně ještě lepší než European Trophy. Resumé? „První dva zápasy to potvrdily. Už jen v zázemí a věcech okolo je vidět, že se jedná o prestižní soutěž. V Linköpingu přišlo na naše utkání šest tisíc diváků, v Turku tři a půl. Zápasy mají velmi dobrou úroveň,“ konstatoval pardubický kouč.

Střídačka Pardubic

„Bereme v potaz kvalitu soupeřů, Linköping byl lepší v prvním utkání, v Turku nám chyběl kousíček. Teď oba přivítáme doma a já věřím, že jim porážky oplatíme,“ bojovně vyhlásil Zdeněk Venera.

Liga mistrů

Přijďte v září fandit!

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice odehrají odvety s Linköpingem a TPS Turku v ČEZ Areně 5., respektive 7. září 2014. Oba zápasy začínají v 17.30 hodin. Ceny vstupenek, které lze koupit také online, jsou stejné jako na Tipsport extraligu. Majitelé permanentek kategorie premium mají vstup zdarma, držitelé ostatních druhů mohou na pokladnách ČEZ Areny uplatnit padesátiprocentní slevu.

Podle něj Pardubice mají veliké šance. „Každý zápas je jiný, ale v Turku nám opravdu moc nechybělo. Za vedení 1:0 jsme měli šance odskočit, ale bohužel jsme je neproměnili, nakonec rozhodl jeden tečovaný gól v přesilovce… Máme na to Linköping i Turku porazit,“ řekl.

„Určitě stojí za to se přijít podívat. Linköping i TPS Turku jsou velmi zvuční a kvalitní soupeři. Oba zápasy budou posledními před extraligou, bereme je vážně, chceme nastoupit v nejoptimálnějším složení, aby naše sestava vypadala extraligově. Stojí za to se přijít podívat a já věřím, že podpora našich fanoušků může být výraznou pomocí k tomu, abychom odvety zvládli vítězně,“ pozval fanoušky do hlediště ČEZ Areny.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice ihned po skončení utkání v Turku odjeli autobusem do Helsinek, odkud se v pondělí ráno vydají letecky do Prahy. Na východ Čech by měli dorazit odpoledne.