27.01.2015
David Záruba, Jan Hrabal

Od druhé třetiny jsme byli lepší, chválil Radoslav Tybor

PRAHA — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice zvládli i druhý zápas na ledě pražské Slavie na výbornou a navázali na své dva týdny staré vítězství 6:1. Dva góly vstřelil s Tomášem Zohornou také útočník Radoslav Tybor, jeho trefa z úvodu druhé třetiny byla vítězná.

Letošní extraligové statistiky Radoslava Tybora
Zápasy Góly Asistence Body +/− Tr. minuty
40 14 25 39 +2 16

„Jsme rádi, že jsme i druhé utkání na Slavii v krátkém sledu takhle zvládli. Potřebovali jsme vyhrát po domácím zaváhání s Mladou Boleslavi, jsme spokojeni, že se nám to povedlo,“ usmíval se slovenský kanonýr po skončení utkání v O2 areně.

Radoslav Tybor se proti Slavii opět vytáhl. Před čtrnácti dny si připsal dvě asistence, dnes přidal ke svým dvěma gólům jednu. Během zápasu se aktivně cpal do zakončení, v jeho polovině se nejen on dožadoval trestného střílení po seknutí Janem Kolářem v jasné brankové příležitosti.

Hoši, děkujem´!

Fotka zveřejněná uživatelem HC ČSOB Pojišťovna Pardubice (@hcpce),

„Myslím si, že to mohlo být trestné střílení. Jel jsem sám na bránu, přišla tam sekera, po ní mi poodjel puk… Rozhodčí to posoudil jinak. Chválabohu jsme to dneska zvládli,“ poznamenal Radoslav Tybor.

Stejně jako v minulém vzájemném utkání využili Pardubáci tři přesilové hry z pěti. „Nevím, jestli je to zrovna Slavií. Snažíme se je hrát pokaždé stejně bez ohledu na soupeře. Přesilovky na trénincích nacvičujeme, zatím můžeme být rádi, že nám docela vycházejí. Doufám, že to bude pokračovat,“ prohlásil autor čtrnácti branek v letošní extraligové sezoně.

V neděli to nepadalo, dnes jsme si to vynahradili!

„Věděli jsme, že Slavia teď odehrála dva dobré zápasy a že nás tu nečeká nic lehkého. Do první třetiny jsme nevstoupili nejlépe, Slavia měla nějaké šance. O přestávce jsme si řekli, že kdybychom prohrávali, tak se nemůže nikdo divit. Naštěstí nás podržel brankář a Slavia gól nevstřelila. Od druhé třetiny jsme taktovku přebrali my a zaslouženě vyhráli,“ hodnotil nakonec jednoznačný zápas hbitý útočník.

I druhý zápas #SLAvPCE jsme zvládli na výbornou. Nezapomeňte v pátek na derby #PCEvHKR!

Video zveřejněné uživatelem HC ČSOB Pojišťovna Pardubice (@hcpce),

Pardubičtí hokejisté nejlepším možným způsobem zareagovali na nedělní domácí nezdar s Mladou Boleslaví. Nejen podle pětadvacetiletého útočníka urvali v O2 areně velmi důležité vítězství. „Naposledy doma jsme nehráli až tak špatně, ale bohužel jsme měli smůlu a trefovali jenom tyčky a břevna, zkrátka nám to tam nespadlo. Vynahradili jsme si to dneska šesti góly,“ spokojeně konstatoval.

„Samozřejmě, chceme postoupit do první šestky a zajistit si přímou účast čtvrtfinále. Ale pořád je ještě brzo nad tím přemýšlet. Do konce zbývá deset zápasů a ve hře je dost bodů. Musíme se soustředit zápas po zápase. Jedině tak můžeme uspět,“ doplnil Radoslav Tybor.