31.10.2014

Na DERBY #2 se všichni těší. Užijme si skvělý zápas!

PARDUBICE — Je to tady! Deset tisíc diváků v ČEZ Areně a další hromady u televizních obrazovek zhlédnou DERBY #2 v této sezoně. Zápas HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – Mountfield HK začíná v 17.40 hodin. Domácí celek touží svému protivníkovi oplatit těsnou prohru z prvního vzájemného utkání.

17. kolo: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – Mountfield HK
  • Pardubice v prvním derby sezony dvakrát vedly, prohrály však 2:3.
  • Pardubice nastřílely více branek, Hradec Králové jich méně obdržel.
  • Zatímco Pardubice mají lepší úspěšnost přesilovek, Hradec Králové lépe brání oslabení.
  • Všech pět utkání po návratu Hradce Králové do extraligy bylo vyprodaných.
Pátek 31. října 2014 od 17.40 hodin, ČEZ Arena (Pardubice)
Derby

Zápas začne překvapením

Ještě před nástupem hráčů na led si pořádající klub připravil trochu humornou kulišárnu v návaznosti na první derby sezony v Hradci Králové. Přijďte včas ještě před nástupem hráčů na led!

Utkání přináší bezpečnostní opatření

Východočeské derby poutá spoustu pozornosti, zároveň bylo vyhodnoceno jako rizikové. Hokejový klub HC ČSOB Pojišťovna Pardubice si dovoluje požádat všechny fanoušky o včasný příchod na utkání, před vstupem do ČEZ Areny budou návštěvníci podrobeni důkladným prohlídkám.

Policisté ve spolupráci s pořadateli budou důsledně vyžadovat dodržování návštěvního řádu. Na tomto utkání nebude fanouškům umožněno vnášení občerstvení a nápojů do hlediště. Více informací naleznete zde.

Poslední domácí zápas z minisérie tří v řadě poutá nejvíce pozornosti. Plné tribuny dodají východočeskému derby pořádné grády. „Celé mužstvo se těší hlavně na atmosféru, tribuny budou plné, to se hráčům hraje hned lépe a to platí pro obě mužstva. Očekávám velmi dobrý hokej, kluci se určitě vyhecují,“ řekl trenér pardubických hokejistů Zdeněk Venera.

Oba týmy dělí v tabulce pouhý bod, Pardubice nastřílely v šestnácti zápasech dohromady osmačtyřicet branek, Hradec Králové o pět méně. V počtu obdržených je bilance o devět příznivější pro Mountfield. „Zápasy s Hradcem Králové jsou vždy vyrovnané, vždy to bylo prakticky o gól. Možná rozhodne první gól, uvidíme,“ konstatoval pardubický trenér.

Ofenzívu hokejistů zpod Bílé věže táhne zejména první formace. Trio Jaroslav Kudrna – Tomáš Mertl – Jiří Šimánek vstřelilo dohromady dvaadvacet branek, tedy více než polovinu všech! „V Hradci Králové rozhodla zápas první formace Mountfieldu, uvidíme, jaké to bude nyní,“ souhlasně komentoval Zdeněk Venera.

„Dávají nejvíce bodů, hrají velmi dobře. Musíme se na ně dobře připravit, abychom je eliminovali. Máme hodně videomateriálů, chystáme se velmi zodpovědně,“ pousmál se lišácky. V Pardubicích válí druhá formace, která se postarala o devatenáct gólů.

V posledních dvou domácích zápasech v ČEZ Areně padlo dohromady dvacet gólů… „Vstřelené nás těší, obdržené samozřejmě ne. S Hradcem Králové nečekám velkou přestřelku, ale třeba to tak může být,“ doplnil trenér pardubických hokejistů.

Aktuálně z královéhradecké kabiny

Hradec Králové zastihne derby na dobré výsledkové vlně, vyhrál šest z posledních sedmi utkání. Náročný kouč Peter Draisaitl ale odmítá jakékoliv uspokojení. „S naší hrou to ještě není úplně ono, ještě s ní nejsem zcela spokojený, ale na druhou stranu by určitě mohlo být i hůře co do výsledků a postavení v tabulce,“ řekl trenér Mountfieldu HK Peter Draisaitl.

Věří, že derby bude mít opět velký náboj. Z týmu cítí zdravé natěšení. „Hráč se na takový zápas těšit prostě musí. Ta atmosféra byla vždycky vynikající a bude jistě i tentokrát. Musíme se dobře připravit, abychom uspěli, ať už se bude hrát jakýkoliv hokej,“ doplnil Draisaitl.

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Kristan – Píša, Čáslava, Benák, Havlík, Korím, Gregorc – Sýkora, Špaček, Zohorna – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Marcinko, Cetkovský – Endál, Kaut, Voženílek.
Mountfield HK Kantor – Slovák, Vydarený, Pláněk, Dietz, Jank, Frühauf – Kudrna, Mertl, Šimánek – Skokan, Kukumberg, Dej – Kopta, Tvrdík, Červený – Beránek, Troliga, Valcourt.

Představení soupeře

Mountfield HK

Oficiální název klubu: Mountfield HK, a. s.
Adresa: Komenského 1214, 500 02 Hradec Králové

Internetové stránky: www.mountfieldhk.cz
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Telefon, fax: 495 512 202, 495 512 202

Rok založení klubu: 2013 (sloučení klubů Královští lvi Hradec Králové /1925/ a HC Mountfield /2006/)
Klubové barvy: černá, bílá a červená
Kapacita stadionu: 6890 míst (z toho 3655 k sezení)
Mistr ligy: nikdy
V nejvyšší soutěži: v sezoně 1993/1994 a od roku 2013
Názvy klubu: 1948 – Sokol Škoda Hradec Králové, 1952 – Spartak Hradec Králové ZVÚ, 1976 – TJ Stadion Hradec Králové, 1992 – HC Stadion Hradec Králové, 1994 – HC Lev Hradec Králové, 2000 – HC Hradec Králové, 2003 – HC VČE Hradec Králové, 2007 – HC VCES Hradec Králové, 2013 – Mountfield HK

Předseda představenstva: Ing. Miroslav Schön
Generální manažer: Ing. Aleš Kmoníček

Trenér: Peter Draisaitl
Asistent trenéra: Jiří Kučera

Zápasy v české extralize

Sezona Bilance Skóre Zápasy
1993/1994 3 – 0 – 1 – 0 – 0 14:9 4:4P 4:3 2:0 4:2
2013/2014 0 – 2 – 0 – 1 – 1 8:9 3:2P 1:2N 3:5 1:0P
2014/2015 0 – 0 – 0 – 0 – 1 2:3 2:3
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).
K – kontumace, P – prodloužení, N – samostatné nájezdy

Hráli v týmu soupeře

Klub Hráči
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Jiří Cetkovský, Ladislav Havlík, Jan Kolář, Lukáš Radil, Daniel Voženílek, Jan Zdráhal a Tomáš Zohorna.
Mountfield HK Jaroslav Kudrna, Michal Tvrdík a Jiří Vašíček.

Okénko do extraligové historie

Pardubice – Hradec Králové PCE–HKR HKR–PCE CELKEM
Výhry Pardubic 2 3 5
Výhry Hradce Králové 1 2 3