20.03.2015
(HoH)

Mladší dorost touží skolit Hradec Králové. Přijďte fandit!

PARDUBICE — Také mladší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice v cestě vyřazovacími boji narazili na Královské lvy Hradec Králové. Zatímco starší s rivalem vypadli po prohře v rozhodujícím utkání, mladí chtějí stvrdit postup na finálový turnaj skalpem rivala. V prvním semifinálovém duelu jej udolali 2:1 na jeho ledě, druhý zápas hostí v pátek 20. března 2015 od 16.00 hodin pardubická Tipsport arena.

Ve středu dokázali pardubičtí mladíci porazit aktuálního mistra po brankách Michala Pochobradského a Filipa Zadiny. „Byl to velmi kvalitní zápas. Oba týmy do toho šly naplno a jsme rádi, že jsme poprvé v sezoně vyhráli v Hradci Králové,“ řekl trenér Milan Kusý.

Podle něj bylo možné tušit, že semifinále nebude žádnou přestřelkou. „Těsný výsledek se dal očekávat. Na začátku jsme měli pár vyložených šancí, pak se Hradec Králové vyrovnal díky bojovnosti. Pro nás byl důležitý výsledek, základ je postoupit skrze play off do finále,“ pokračoval pardubický trenér.

Mladí Pardubáci absolvovali po středeční výhře klasický odpolední trénink v Tipsport areně a těší se na druhé derby v play off. „Kluci jsou nažhavení – nemohou se dočkat. V kabině vládne dobrá bojovná nálada, je jednoznačně odhodlaná postoupit přes Hradec Králové na finálový turnaj,“ poznamenal Milan Kusý.

Může využít tým v plné síle, tedy i hráče, kteří hráli v sezoně za starší dorost nebo dokonce juniory. „Nerozdělujeme kluky, kdo kde hrál. Všichni jsou v kategorii mladšího dorostu. Jedině kompaktní a týmový výkon všech hráčů může porazit úřadujícího mistra. Ve středu se nám to povedlo a uděláme všechno pro to, abychom to dokázali i v pátek,“ nechal se slyšet.

Utkání začíná ve velké hale Tipsport areny v 16.00 hodin, vstup na něj je samozřejmě zdarma vchodem přes vrátnici haly. „Fanoušci, kteří nepojedou do Litvínova, nás, věřím, přijdou povzbudit. Kluci si podporu zaslouží. Zápas jsme naplánovali před televizním přenosem A týmu, aby naši příznivci stíhali obojí. Pokud se zápas výrazně neprotáhne, mělo by být v 18.00 hodin dohráno,“ pronesl trenér mladších dorostenců HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

„Vedeme v sérii 1:0, ale potřebujeme získat dva zápasy. V Hradci Králové to byl ohromně těžký duel, ale zvládli jsme jej i díky velmi kvalitnímu výkonu brankáře Tomáše Vlka. Ještě potřebujeme jeden krok a já týmu věřím, že jej udělá, aby postoupil na finálový turnaj do Hradce Králové, který má účast na něm coby pořadatel stejně jistou,“ uzavřel.