19.04.2014

Michael Špaček si mistrovství užívá. Vaří tu dobře, usmívá se

LAPPEENRANTA / PARDUBICE — Tříbodový útočník HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Michael Špaček pomohl české hokejové reprezentaci do osmnácti let k parádnímu startu do šampionátu této věkové kategorie: mladí Češi vyřídili Dány 9:2 a s posíleným sebevědomím vyhlíží dalšího soupeře: Spojené státy americké.

Michael Špaček v utkání proti Dánsku, které Češi rozstříleli 9:2
Góly Asistence Body +/− Tr. minuty Střely Vhazování
1 2 3 +4 0 1 3/11

Česká „osmnáctka“ vstoupila do zápasu skvěle: utkání prakticky rozhodla čtyřgólovou smrští v první třetině, druhý gól vsítil Michael Špaček. „Před zápasem jsme si říkali, že je potřeba na ně vlítnout a vstřelit první gól. To se nám povedlo, pak se nám hrálo velmi dobře,“ uvedl pardubický odchovanec.

Vývoj skóre se nakonec zastavil na devítce v kolonce vstřelených českých branek. „Myslím si, že se nám povedlo soupeře přehrát. Do turnaje jsme vstoupili tak, jak jsme chtěli. Celý tým je velmi rád,“ řekl Michael Špaček.

Sedmnáctiletý útočník se gólově prosadil v 11. minutě, jeho přesná trefa dala mančaftu klid, zvyšovala na 2:0. „Náš obránce Kuba Zbořil mě našel krásnou přihrávkou za brankou. Akorát jsem vyjel a chtěl jsem zavěsit puk pod břevno. Povedlo se mi to tak, jak jsem zamýšlel,“ popsal svůj brankový moment. „Gól mi velmi pomohl, od té chvíle se mi hrálo lépe,“ pokračoval.

Michael Špaček nastoupil v elitním útoku s Václavem Karabáčkem a Pavlem Zachou. První pětice vstřelila pět branek! „Důležité bylo, že jsme po celý zápas hráli naši hru. Povedlo se nám dovést zápas do vítězného konce,“ poznamenal.

Páteční souboj s Dánskem je ale dávno zapomenut. V sobotu odpoledne hrají čeští mladíci proti Spojeným státům americkým, které se budou chtít rehabilitovat za čtvrteční prohru 2:4 se Švýcarskem.

„Důležité bude dodržovat taktické pokyny trenérů. Čekám velmi těžký zápas, fyzicky bude velmi náročný. Američané budou všechno tlačit do brány, musíme hrát maximálně zodpovědně a koncentrovaně,“ řekl Michael Špaček.

„Máme velmi dobrou partu, všichni spolu parádně vycházíme a táhneme za jeden provaz. To je velice důležité, máme vynikající tým,“ zdůraznil pardubický rodák.

Českým mladíkům v Lappeenrantě nic nechybí: „Je o nás báječně postaráno, máme velmi pohodlné pokoje, dobře tu vaří. Jsem moc rád, že tu mohu být a užívat si krásný vrchol letošní sezony. Je to nádhera!“