18.04.2014

Michael Špaček, Karel Vejmelka a spol. jdou do boje

LAPPEENRANTA — Se dvěma hokejisty HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nastoupí česká hokejová reprezentace do osmnácti let do právě začínajícího mistrovství světa. V základní skupině se postupně střetne s Dánskem, Spojenými státy americkými, Finskem a Švýcarskem. Z pětičlenné skupiny postoupí první čtyři do čtvrtfinále.

„Je pro mě čest, že mohu reprezentovat na mistrovství světa. Máme zodpovědnost za český mládežnický hokej, sezona byla na turnajích docela úspěšná, chceme udělat všechno pro to, abychom to potvrdili i na šampionátu,“ prohlásil brankář Karel Vejmelka, jenž většinu utkání v klubové sezoně odchytal v juniorském týmu Pardubic.

Podle něj má český mančaft velkou šanci získat medaili. „Chceme skončit co nejvýše. Morálně rozhodně máme na to přivézt medaili. Uvidíme, jak na tom budeme po fyzické a psychické stránce. Uvědomuji si, že nepatříme mezi největší favority, ale máme opravdu silný tým, který může překvapit,“ zdůraznil Karel Vejmelka.

Karel Vejmelka

Reprezentační výběr to podle něj několikrát v sezoně prokázal. „V této sezoně se nám několikrát získat zápas v posledních minutách. Máme obrovskou víru v sebe sama a potvrdilo se to v několika zápasech. Věřím, že to zúročíme i v Lappeenrantě,“ řekl pardubický gólman, jenž by měl plnit roli týmové dvojky.

„Je super, že se mnou jede i Michael Špaček. Michael je navíc o rok mladší, je to určitě veliká odměna pro něj. Bereme to tak, že máme možnost reprezentovat pardubický klub. I proto chceme udělat co nejlepší výsledek a potěšit tak i naše fanoušky,“ dodal Karel Vejmelka.

Jeho kolega Michael Špaček se k reprezentaci do osmnácti let připojil v průběhu sezony. V ní dokázal, že má na to startovat v této kategorii. „Je pro mne ohromnou ctí, že mohu reprezentovat naši republiku na mistrovství světa. Moc mě to potěšilo,“ řekl pardubický odchovanec.

Michael Špaček

„Trenér mi během turnajů na pohovorech řekl, že je se mnou spokojený a že mám velikou šanci. Další turnaje mi docela vyšly, v týmu jsem se udržel a nyní mohu bojovat na mistrovství světa. Mou rolí v týmu je dávat góly,“ pokračoval Michael Špaček.

I on vidí velkou šanci vybojovat solidní umístění. „Na Hlinkově memoriálu se naše síla potvrdila, přece jen dokázal porazit Rusy. Chceme přivézt medaili, potvrdit formu a uspět. Bude to velmi obtížné,“ poznamenal pardubický útočník.

Česká hokejová osmnáctka vstoupí do mistrovského turnaje soubojem s Dánskem. „Uvědomujeme si, že jsme favoritem, čeká nás nepříjemný soupeř, který bude dohrávat všechny souboje. Nesmíme klopýtnout, je potřeba odstartovat do šampionátu za tři body,“ doplnil.

Program utkání reprezentace České republiky v základní skupině mistrovství světa do 18 let

Pátek 18. dubna 2014 od 17.30 hodin, Lappeenranta:
Česká republika – Dánsko

Sobota 19. dubna 2014 od 14.00 hodin, Lappeenranta:
Česká republika – Spojené státy americké

Pondělí 21. dubna 2014 od 14.00 hodin, Lappeenranta:
Česká republika – Finsko

Úterý 22. dubna 2014 od 14.00 hodin, Lappeenranta:
Česká republika – Švýcarsko

Čtyři nejlepší týmy z každé skupiny postoupí do čtvrtfinále, které se hraje ve čtvrtek 24. dubna. Semifinále proběhne dva dny poté, finále a duel s bronz se uskuteční v neděli 27. dubna.