30.09.2014

František Musil stále Pardubice sleduje, vždy rád přijede

PARDUBICE — Srší z něj energie, bývalý obránce a posléze trenér národního týmu František Musil je do hokeje zapálený čtyřiadvacet hodin denně. Když mu čas dovolí, rád přijede do Pardubic omrknout klub, ve kterém vyrostl.

„Když sem na zimní stadion přijedete tak vidíte oslavu hokeje a jak si lidé této krásné hry váží – chodí před zápasem ve městě v dresech a užívají si to. Udělal se tady kus práce, hraje se v nádherné hale, lidé chodí fandit. Někdy jsou sezony silnější, jiné slabší. To k hokeji patří, ostatně jako v každém sportu,“ říká František Musil.

Zajímají jej hlavně mladí hokejisté, velký respekt má k těm, co navíc studují. „Kluci mají můj obrovský obdiv. Opravdu smekám klobouk! Není to tak jednoduché. Je to obrovská dřina, všichni sportovci a zároveň studenti musí podávat obrovské výkony i ve vzdělávání se. Mladým lidem se naskýtají šance k realizaci, jsou to výborné možnosti. Když chce být člověk jen hokejistou, tak vsází na jedinou kartu, ale takhle má širší možnosti,“ pokračuje mistr světa z roku 1985, jenž je dle svých slov také zvědavý na chystané univerzitní derby.

Celý rozhovor s Františkem Musilem si můžete přečíst v nedělním vydání programu na utkání PUK.